Hokejový tréner Švajčiarov končí, mieriť môže aj do Slovana

Sean simpson
Kanadský tréner Sean Simpson (hore) ukončil pôsobenie pri švajčiarskej hokejovej reprezentácii. Foto: SITA/AP Julio Cortez

BERN 3. marca (WEBNOVINY) – Kanadský hokejový tréner Sean Simpson po májových majstrovstvách sveta v Bielorusku ukončí svoje pôsobenie pri švajčiarskej reprezentácii a podľa informácie portálu HockeyFans by sa mohol stať kormidelníkom Slovana Bratislava.

Päťdesiattriročný kormidelník a zástupcovia Švajčiarskej hokejovej federácie sa nedohodli na novej zmluve. Rokovania prebiehali od augusta 2013, no obe strany sa nezhodli v systéme práce Simpsona.

Ten už údajne podpísal aj nový kontrakt na klubovej úrovni. Budúcnosť Kanaďana spájajú švajčiarske médiá s jedným z troch klubov – okrem Slovana Bratislava aj s Lokomotivom Jaroslavľ a Adlerom Mannheim.

Vyjadrenie Simpsona však indikuje, že sa dohodol na spolupráci s klubom v zámorskej NHL. „Už som podpísal kontrakt, meno klubu však oznámim až po skončení jeho sezóny. Môže to trvať šesť týždňov, ale aj tri mesiace,“ informoval Simpson.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava