Holandsko zasiahol masívny výpadok telefónnej siete, k dispozícii nebola ani tiesňová linka

telefony
Foto: ilustračné, Getty Images

HAAG 24. júna (WebNoviny.sk) – Holandsko v pondelok zasiahol masívny výpadok telefónnej siete, ktorý okrem iného odstavil aj holandskú tiesňovú linku.

Polícia vyslala svojich príslušníkov do ulíc, aby sa na nich mohli ľudia obrátiť v prípade núdze a tiež uverejnila náhradné tiesňové telefónne číslo.

Apelujeme na všetkých, ktorí chcú nahlásiť mimoriadnu udalosť a potrebujú pomoc, aby vyšli na ulicu. Policajti s vysielačkami vyšli v čo najväčšej miere do ulíc, aby sa s nimi dalo hovoriť,“ povedala hovorkyňa polície Suzanne van de Graaf pre národnú televíziu NOS. Niektorí policajti vyzvali ľudí, aby v prípade núdze kontaktovali záchranné služby prostredníctvom sociálnych sietí. Ďalší zase radili, aby išli do verejných budov, ak potrebujú neodkladnú pomoc.

Výpadok začal okolo 16:00. Poskytovateľ telekomunikačných služieb KPN na svojej webstránke informoval, že postihol pevné linky aj mobilné siete. KPN podľa svojich slov pracuje na hľadaní riešenia situácie. Čo výpadok spôsobilo, zatiaľ nie je známe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom