Hollywood ma považuje za tučnú, sťažuje sa Jennifer Lawrence

Jennifer lawrence
Herečka Jennifer Lawrence nechce vyzerať chudo a podvýživene. Foto: facebook.com/vogue

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Americká herečka Jennifer Lawrence tvrdí, že podľa prísnych hollywoodskych štandardov je obézna. Ako však povedala pre magazín Elle, odmieta sa podriadiť trendu extrémnej štíhlosti.

Považujú ma za tučnú herečku. Podľa nich vyzerám ako Val Kilmer na tom obrázku z pláže,“ vtipkovala na adresu svojho staršieho kolegu, ktorý bojuje s nadbytočnými kilogramami. „Nikdy nebudem pre rolu hladovať. Nechcem, aby si malé dievčatká hovorili: ‚Chcem vyzerať ako Katniss, vynechám večeru,‘“ dodala predstaviteľka Katniss Everdeen z blockbusteru Hry o život (2012).

Snažím sa, aby moje telo vyzeralo zdravo a silne – nie chudo a podvyživene,“ uzavrela. Tiež poznamenala, že bude jedinou herečkou, o ktorej sa neklebetí, že má anorexiu.

Dvadsaťdvaročná Jennifer Lawrence herectvo nikdy neštudovala. Začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prielomom v jej kariére je dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique.

Obrazom: Jennifer Lawrence chce byť dobrým vzorom pre dievčatá

Jej dosiaľ najvýznamnejšou úlohou je však Katniss Everdeen v Hrách o život, za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritikov a magazín Rolling Stone ju označil za najtalentovanejšiu mladú herečku v Hollywoode. Lawrence, ktorá už ako 21-ročná dostala pozvanie do Akadémie filmových umení a vied, si zahrala aj vo filmoch Planina v ohni (2008), Like Crazy (2011) či Bobor (2011).

Na budúci rok ju slovenskí diváci uvidia v snímke The Silver Linings Playbook, ktorá dostala Cenu divákov na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Zahrala si v nej s Bradleym Cooperom, ktorý je jej partnerom aj v pripravovanej dráme Serena.

Ako Katniss sa do slovenských kín vráti koncom budúceho roka vo filme The Hunger Games: Catching Fire a v roku 2014 sa opäť vžije do modrej kože Mystique v snímke X-Men: Days of Future Past. Jej životným partnerom je britský herec Nicholas Hoult.

Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jennifer LawrenceNicholas HoultVal Kilmer