Homola v druhých pretekoch v Burirame na 9. mieste (aktualizované)

Martin homola.jpg
Auto Maťa Homolu. Foto: www.facebook.com/matohomola
  • aktualizované: 15:20

BURIRAM 3. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský automobilový jazdec Matej Homola nedokončil nedeľňajšie prvé preteky v rámci 8. kola medzinárodného seriálu TCR v thajskom Burirame. Dvadsaťtriročný Bratislavčan jazdiaci za tím DG Sport Compétition štartoval z pole position a bol jasným lídrom, no dve kolá pred koncom dostal defekt na ľavej prednej pneumatiky, zničil si koleso a musel odstúpiť.

Z Homolovej smoly ťažil maďarský pilot Norbert Michelisz, ktorý triumfoval pred Srbom Dušanom Borkovičom s náskokom 3,769 s. Tretieho klasifikovali v cieli Maďara Attilu Tassiho s mankom 5,923 s.

V druhej ostrej jazde skončil Homola na deviatom mieste s mankom 18 sekúnd na víťazného Francúza Auréliena Panisa. Druhý skončil Talian Giacomo Altoé (+1,274), tretí Švajčiar Stefano Comini (+6,120).

Homola si dokopy za víkend pripísal na konto sedem bodov (2 v pretekoch, 5 za víťazstvo v kvalifikácii) a v šampionáte mu patrí deviata pozícia so 76 bodmi. Lídrom je Tassi so 179 bodmi. Predposledné deviate kolo seriálu sa uskutoční 7. – 8. októbra v čínskom Šao-singu.

Trpké skúsenosti

„V prvých pretekoch som kontroloval situáciu na čele pretekov, vôbec som netlačil, nemusel som. V 7. kole som zacítil prvé vibrácie z prednej nápravy, nevedel som ešte, z ktorého kolesa. Zvoľnil som, lebo som nechcel riskovať. Mal som náskok, Michelisz už na mňa netlačil. Chcel som to už len doviezť do cieľa. No v predposlednom kole pri brzdení do pravotočivej zákruty to buchlo a takmer som vyletel z trate. Už som to len pomaly doviezol do boxov. Škoda, mali sme to vyhrať. Ale asi aj toto patrí k motošportu,“ povedal Homola prostredníctvom tlačovej správy.

Homola si dokopy za víkend pripísal na konto sedem bodov (2 v pretekoch, 5 za víťazstvo v kvalifikácii) a v šampionáte mu patrí deviata pozícia so 76 bodmi. Lídrom je Tassi so 179 bodmi. Predposledné deviate kolo seriálu sa uskutoční 7. – 8. októbra v čínskom Šao-singu. „Budem sa tam snažiť dosiahnuť na vytúžené víťazstvo. Aj v Thajsku som ukázal, že máme rýchlosť, už to len musí všetko do seba zapadnúť. Ešte nikdy v kariére sa mi nestalo, že by som odstúpil z vedenia pretekov. Ale asi aj to je potrebné zažiť, aby bol zo mňa špičkový pretekár. Sú to trpké skúsenosti, ale potrebné,“ dodal Homola.

MEDZINÁRODNÝ SERIÁL TCR – 8. KOLO:

1. preteky (14 kôl): 1. Norbert Michelisz (Maď.) Honda Civic Type-R TCR 24:45,428 min, 2. Dušan Borkovič (Srb.) Alfa Romeo Giulietta TCR +3,769 s, 3. Attila Tassi (Maď.) Honda Civic Type-R TCR +5,923,… Matej Homola (SR) Opel Astra TCR – nedokončil
2. preteky (14 kôl): 1. Aurélien Panis (Fr.) Honda Civic Type-R TCR 24:34,503 min, 2. Giacomo Altoé (Tal.) Honda Civic Type-R TCR +1,274 s, 3. Stefano Comini (Švaj.) Audi RS 3 LMS TCR +6,120,… 9. Matej Homola (SR) Opel Astra TCR +18,084
Poradie šampionátu (po 8 kolách z 10): 1. Attila Tassi (Maď.) 179 bodov, 2. Jean-Karl Vernay (Fr.) 177, 3. Stefano Comini (Švaj.) 165,… 9. Matej Homola (SR) 76

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matej Homola