Hopkins považuje prehnanú snahu získať Oscara za nechutnú

Anthony Hopkins Foto: SITA,AP

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Waleský herec Anthony Hopkins považuje praktiky niektorých hercov a filmových tvorcov pri snahe získať Oscara za „nechutné“.

On sám je držiteľom tejto ceny a tento rok sa zase hovorí o tom, že by si zaslúžil nomináciu za výkon vo filme Hitchcock (2012), kde stvárnil tohto slávneho režiséra.

„Už som tu nejakú tú chvíľu a sám mám Oscara za Mlčanie jahniat – ale musieť byť pre to milý, šarmantný a flirtovať s ľuďmi… Prosím vás,“ uviedol 74-ročný herec pre portál Huffingtonpost.com.

„Ľudia sa prekonávajú, aby polichotili tým, ktorí majú na starosti nominácie, a to je pomerne nechutné. Vždy mi to bolo proti srsti,“ dodal. Podľa neho je Oscar viac o tom, kto je populárnejší, než skutočnou cenou za herecké umenie.

Anthony Hopkins vo filme Mlčanie jahniat

„Viete, pchať sa do zadku ľuďom, ktorí za to zodpovedajú, to nedokážem zniesť. Chce sa mi z toho vracať, naozaj mi je z toho zle. Videl som to mnohokrát, aj pomerne nedávno, minulý rok. Nejaký úžasný významný producent a každý sa mu pchá do zadku. Hovorím si: ‚Čo robia? Nemajú žiadnu sebaúctu.‘ Mám chuť im povedať, aby šli do pekla,“ uzavrel.

Svoj odpor k sezóne udeľovania filmových ocenení nedávno vyjadril aj Joaquin Phoenix, ďalší herec, o ktorom sa hovorí ako o horúcom kandidátovi na nomináciu na Oscara. „Je to totálna, úplná hlúposť a nechcem byť jej súčasťou. Neverím v to. Je to absolútne subjektívne. Stavať ľudí proti sebe… Najhlúpejšia vec na svete,“ povedal.

Anthony Hopkins
Foto: SITA/AP

Anthony Hopkins je známy najmä ako kanibalský sériový vrah Hannibal Lecter z oscarového krimi trileru Mlčanie jahniat (1991), jeho pokračovania s názvom Hannibal (2001) a prequelu Červený drak (2002). Účinkoval aj v ďalších úspešných filmoch ako Sloní muž (1980), Howards End (1992), Dracula (1992), Legenda o vášni (1994), Zoznámte sa, Joe Black (1998), Zorro: Tajomná tvár (1998), Srdce v Atlantíde (2001), V zajatí rýchlosti (2005), Fraktúra (2007), Vlkolak (2010), Poznáš muža svojich snov (2010), Rituál (2011) či Thor (2011).

Na Oscara ho nominovali štyri razy, pričom za spomínané Mlčanie jahniat ho aj vyhral, a na konte má tiež tri ceny BAFTA, dve Emmy či cenu Cecila B. de Milla za celoživotné dielo. V roku 1993 mu kráľovná Alžbeta II. za jeho prínos umeniu udelila rytiersky titul a od roku 2003 má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.Anthony HopkinsJoaquin Phoenixkráľovná Alžbeta II.