Hopmanov pohár získali Francúzi, rozhodol záverečný mix

Finále Davisovho pohára
Francúzsky tenista Richard Gasquet prispel k zisku Hopmanovho pohára. Foto: archívne, SITA/AP

PERTH 7. januára (WebNoviny.sk) – Francúzski tenisti sa stali víťazmi Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe. V sobotňajšom finále si Francúzi poradili s Američanmi 2:1.

O svojom triumfe rozhodli až v záverečnej miešanej štvorhre, v ktorej dvojica Richard Gasquet, Kristina Mladenovicová zdolala tandem Coco Vandeweghová, Jack Sock 4:1, 4:3 (0). Hralo sa rovnako ako počas celého turnaja novou metódou Fast4 do 4 víťazných gemov.

Predtým v úvodnej dvojhre Francúz Richard Gasquet zdolal Američana Jacka Socka v trojsetovej dráme za 153 minút 6:3, 5:7, 7:6 (6). Víťaz za stavu 5:6 v tajbrejku rozhodujúceho setu odvrátil 1 mečbal súpera. „Dobre sa poznáme, sme priatelia, ale na kurte to neplatí. Tam som sa koncentroval výlučne na svoju hru a snažil sa byť mentálny silný,“ povedal Gasquet.

Finálový súboj na tvrdom povrchu v Perth Arene s kapacitou 12 489 divákov pokračoval duelom ženskej dvojhry medzi Kristinou Mladenovicovou a CoCo Vandeweghovou a po úspechu Američanky 6:4, 7:5 bolo vyrovnané. „Nezaujímalo ma nič iné než udržať šancu na víťazstvo pre svoju krajinu,“ uviedla Vandeweghová po triumfe nad Mladenovicovou.

Francúzski tenisti nadviazali na celkový triumf z roku 2014, vtedy ho vybojovala dvojica Jo-Wilfried Tsonga – Alizé Cornetová. Američania sú 6-násobnými šampiónmi z Perthu, zatiaľ naposledy dvíhali víťaznú trofej v roku 2011. Francúzi a Američania sa prebojovali do finále 29. ročníka Hopmanovho pohára ako víťazi svojich skupín. Oba tímy v troch úspešných zápasoch prepustili súperom spolu iba po 6 setov.

Hopmanov pohár – finále:
FRANCÚZSKO – USA 2:1

Richard Gasquet – Jack Sock 6:3, 5:7, 7:6 (6)

Kristina Mladenovicová – CoCo Vandeweghová 4:6, 5:7

Richard Gasquet, Kristina Mladenovicová – CoCo Vandeweghová, Jack Sock 4:1, 4:3 (0)