Horkýže Slíže oslávia 20. narodeniny

Horkýže slíže
Jedno z výtvarných diel nitrianskej výtvarníčky Soni Mrázovej s názvom Horkýže slíže vystaných v Nitrianskej galérii v Nitre. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Slovenská rocková formácia Horkýže Slíže vystúpi v sobotu 1. septembra v Nitre na vlastnom festivale Slížovica, na ktorom oslávi 20. výročie pôsobenia na scéne.

Okrem najväčších hitov zaznejú v univerzitných kasárňach oproti Agrokomplexu v exkluzívnej premiére aj novinky z jej nového albumu. Okrem Horkýže Slíže sa na festivale predvedú aj ich spriaznené kapely – Polemic, Divokej Bill, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-a, Plus Mínus, Zoči Voči, Bijou Terrier, Borra, Známe Tváre, Ranná nevoľnosť, Jamestown, Trafika a ďalší.

Areál otvoria o 12:00, začiatok produkcie organizátori stanovili na 14:00. Prvých tisíc lístkov stojí 9,90 eura.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Na konte má už deväť štúdiových albumov – V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Festival Chorobná (2001), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ritero Xaperle Bax (2004), Ukáž tú tvoju ZOO (2007) a 54 dole hlavou (2009) – a dve kompilácie – Best uff (2001) a V dobrej viere (2011). V roku 2005 uviedla na trh živú nahrávku s príznačným názvom Živák.

Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ; Logická hádanka; Telegram; Vlak; Brďokoky; L a G song; Kožky, perie; R’nB Soul; Bernardín; Emanuel Bacigala; Atómovy kryt; A ja sprostá; Silný refrén; Liza a Wendy či Mám v p… na lehátku. V súčasnosti tvoria zostavu formácie: Peter „Kuko“ Hrivňák (spev, basgitara), Marián „Sabotér“ Sabo (gitara, sprievodný spev), Juraj Štefánik (gitara, sprievodný spev) a Marek Viršík (bicie nástroje, sprievodný spev).

Informácie o festivale zverejnila webová stránka ticketportal.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom