Dieťa Baran je malý tvrdohlavý dobrodruh, ktorý vyhľadáva výzvy. Keďže toto znamenie zverokruhu je pod vplyvom ohňa, dieťa Baran bude plné energie a vždy bude chcieť robiť veci po svojom. Podnikavý a odvážny rodený vodca, ktorý sa nebude báť skúšať niečo nové. Práve rodič by ho mal usmerniť, avšak treba ísť na to opatrnou cestou.

Dieťa Baran chce mať možnosť výberu a potrebuje dostatok možností rozhodovania. Naučí sa skôr na vlastných chybám a skúsenostiach. Všetko si musí zažiť na vlastnej koži, vaše rady žiaľ nebude počúvať. Toto dieťa potrebuje od svojich rodičov veľa trpezlivosti. A rovnako sa jej potrebuje aj naučiť. Ľahko sa to však povie ako vykoná. Stačí, keď vo vašom Baránkovi vzbĺkne oheň a je po dobrých radách.

V škole má tendenciu byť veľmi súťaživé (najmä ak je Merkúr v Baranovi, menej, ak je Merkúr v Býkovi alebo Rybách). Z jeho úst môžete mnohokrát počuť: „Ach, mami, ja to už viem“, keď v skutočnosti to tak nemusí byť. Dieťa Baran sa okrem trpezlivosti potrebuje naučiť  aj pokore a ochote priznať, že niekto môže vedieť viac ako ono.  Barani vynikajú v športe (napríklad ako balet, futbal, gymnastika, bojové umenie). To môže byť pre vás cesta, ako ho naučiť disciplíne a prostriedok, kde si vybije svoju veľkú energiu.

Baran má veľmi silné EGO. Bude na vás skúšať celú škálu „ego hier“. Od temperamentných záchvatov až po pasivitu a ignorovanie. Keďže mu chýba trpezlivosť, najviac  ho rozhnevá, keď niečo nedostane hneď. Avšak každý sa musí naučiť rešpektovať pravidlá. Dieťa baran nebude výnimkou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom