Znamenie zverokruhu Kozorožec patrí zemskému elementu. Existuje astrologické príslovie, že Kozorožec je starý, keď je mladý a mladý, keď je starý. Inak povedané, toto dieťa nie je príliš emocionálne, ale skôr objektívne, zodpovedné a sebadisciplínované. Ako keby sa narodilo už  „dospelé“. Dieťa Kozorožec je zrelé, spoľahlivé a má prirodzený pocit povinnosti. Najmä v prípade, že je najstarším dieťaťom v rodine. Na tieto malé bytosti sa často naloží veľa zodpovednosti a povinností, lebo to vyžadujú. Avšak pozor. Aj keď ide o silné osobnosti , musia dostať úlohy primerané ich veku a schopnostiam.

Váš malý Kozorožec môže potrebovať viac náklonnosti, než si myslíte. Aj keď sa zdá byť dosť vážny, potrebuje čas na hranie. Dajte mu pocítiť, že ho milujete za to, kto je, a to nielen za to, čo robí. Malý Kozorožec rád riadi. Priťahujú ho “ hračky“ dospelých, ako sú kalkulačky, počítače a rôzne oteckovské nástroje.  Deti  v znamení zverokruhu Kozorožec sa narodili do prvku zeme, preto chcú konštruovať , budovať a stavať. Začínajú už na pieskovisku.  Medzi ich obľúbené hračky by mohli  patriť tiež veci ako stolárska súprava, náradie na stavbu pieskových hradov a stavebnicové kocky (alebo niečo, čo napodobňuje vašu prácu, pretože sa radi správajú ako dospelí).

Malý Kozorožec, pretože je veľmi zodpovedný, má tendenciu prevziať vinu, či  právom alebo neprávom. Buďte preto opatrní. Súdne poznámky alebo kruté zaobchádzanie rodičmi a učiteľmi môžu zanechať na nich životné jazvy. Pričom o týchto traumách okolie nemá ani tušenie. Kozorožec sa  snaží o pochopenie duševného prostredníctvom dobývania hmotného sveta a bude sa zaujímať o otca alebo dominantného rodiča a  vidieť v ňom svoj vzor. Vládnuce alebo riadiace pozície môžu byť jeho povolaním.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom