Znamenie zverokruhu Panna podlieha zemskému živlu. Je ovládané planétou Merkúr. Deti v tomto znamení sú disciplinované, obľubujú poriadok, majú blízky vzťah k prírode a všetko v ich živote musí byť usporiadané a vopred naplánované. A to podľa ich predstáv. Ak to tak nie je, zmocňuje sa ich panika. Pre každú jednu chybu sa veľmi trápia a považujú to za veľké zlyhanie. Niektoré deti narodené v znamení zverokruhu Panna sú veľmi šikovné a zručné. Uvažujú prakticky. Malé Panny už v útlom veku zručne vyrábajú a majstrujú. Veľmi radi pomáhajú a starajú sa o blaho druhých, napríklad o mladších súrodencov, preto ich v dospelosti priťahujú profesie v oblasti služieb a kde môžu byť prospešné iným ( hotelierstvo, reštaurácie, zdravotníctvo, sociálna práca a podobne) .

Zaoberajú sa tiež radi podrobnosťami a ich zmysel pre detail by sa mohol uplatniť napríklad v profesiách, ako je účtovník, inžinier, staviteľ  či učiteľ.  Malé Panny obľubujú hry, kde musia niečo označovať, ukladať, organizovať a kategorizovať, ako sú mince a pečiatky. Tieto deti pôsobia dosť chladne a ovládajú sa. Svoje city nedávajú najavo ani v útlom veku. To však neznamená, že vás neľúbia a vašu lásku nepotrebujú. Práve naopak. Objímte ich, kedy sa len dá a prejavujte im svoje city. Ako Panny rastú, nenechajte sa prekvapiť tým, keď prídu  s lepšou efektívnejšou cestou ako napríklad udržiavať dom alebo vykonávať nejaké praktické činnosti v domácnosti.

Niektoré deti Panny sú plaché, pretože majú tendenciu byť príliš kritické na seba alebo na svoj výkon. Pre malú Pannu, dobré nie je dosť dobré, ak nie je dokonalé! V tomto spočíva ich najväčšia zraniteľnosť . Niekedy deti narodené v znamení zverokruhu Panna môžu byť tak znepokojené vnímanou nedokonalosťou, že radšej nič neurobia. Pripomeňte svojmu dieťaťu, že záleží najmä na tom, že sa vždy snaží urobiť to najlepšie, ale že ani Rím nebol postavený za jeden deň!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom