Na znamenie zverokruhu Ryby vplýva vodný prvok. Je to najcitlivejšie znamenie spomedzi všetkých. Preto deti Ryby budú veľmi emotívne, intuitívne, obetavé. Často profitujú z meditácie a počúvajú klasickú hudbu. Ryby sú známe ako trpitelia, ktorí sa musia obetovať v prospech blaha iných. Rovnako vaše dieťa bude hľadať spôsoby, ako pomôcť druhým. Musí sa naučiť povedať aj nie, lebo často pre svoju prehnanú obetavosť  bude zneužívané.

Deti narodené pod týmto znamením môžu preberať pocity iných a nasávať atmosféru okolo nich. To, čo pozorujete ako „nálady“ vášho dieťaťa Ryby, môže byť skutočne barometrické čítanie rodinného alebo školského prostredia. Niekedy vnímajú utrpenie iných tak intenzívne, že im môžu začať tiecť slzy. Preto mávajú problém s vlastnou individualitou. Veľmi ťažko tiež znášajú odmietnutie  a maličkosť, ktorá u iných nevyvolá žiadny smútok, malé Ryby môže veľmi zraniť.

Jednou z najväčších úloh, ktoré Ryby musia zvládnuť,  je naučiť sa, kedy dať a kedy si nechať pre seba. Nepretržité sebaobetovanie môže znamenať, že si  ich nebudú vážiť ani iní, ani oni samotné. Môže im to spôsobiť sklamanie. Ak malá Ryba už v detstve spozná svoju vlastnú hodnotu, bude v dospelosti hľadať rovnocenné vzťahy a nenechá sa využívať. Keďže vaše dieťa hľadá spôsoby, ako pomôcť a starať sa o ostatných, môže sa nájsť v dobrovoľníckej práci pre školu alebo cirkev.

Rybám vládne Neptún, planéta ilúzie. Najmä v prípade, že je v čase narodenia silný vplyv znamení zverokruhu ako Váhy či Lev, môže vaše dieťa často vytvárať ilúziu tak, aby dosiahlo presne, čo chce.  Intuícia, predstavivosť a fantázia môžu viesť ku kariére v umení, tanci alebo písaní. Nedovoľte však, aby sa vaše dieťa Ryby utiekalo (zámerne alebo neúmyselne) k manipulatívnemu, nečestnému alebo zákernému správaniu.  Rozlíšiť skutočnú bolesť od krokodílích slzí, ktorými chce získať vašu pozornosť, bude niekedy ťažké.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom