Strelec je pod vplyvom ohňa. Dieťa narodené v tomto znamení je malý nezbedník, ktorý miluje dobrodružstvo a je nesmierne zvedavý a odvážny.  Býva to úprimné dieťa, ktoré často príde na kĺb veci skôr ako jeho rovesníci. Každý rodič musí rátať s nepokojom a istou hrubosťou, najmä ak sa mu snaží vštepiť pravidlá. Tie rázne odmieta. Už malý Strelec túži po slobode a ak mu je odopieraná, vie byť trucovitý a protivný. Malý rebel má už od malička konflikt s autoritami. Deti v znamení Strelec milujú kolobežky, trojkolky a cestovanie ako také. Objavovať a bádať nové možnosti, to je preň ako stvorené.

Často nepoznajú hranice a svojich rodičov mnohokrát prekvapujú. Ich prirodzeným impulzom je totiž prekročenie všetkých hraníc. Najmä vo veľmi útlom veku musia mať rodičia takýchto detí doslova oči aj na chrbte, aby ochránili malé batoľa pred nebezpečenstvom.  V školským laviciach títo huncúti dlho neobsedia. Majú problém udržať pozornosť a sedieť po celý čas vyučovania. Malí Strelci hovoria vždy pravdu a sú netaktní. Tu už je úloha rodiča, aby ich naučili pravidlám slušného správania a čo sa patrí a čo nie. Nebude to však ľahké. Napriek neposednosti radi sa učia. Ak prídete na to, ako zaujať ich pozornosť na dlhší čas, máte vyhraté.

Deti Strelec bývajú obľúbené v spoločnosti a však sú dosť nezodpovedné. Daný sľub pre nich nič neznamená. Ale neberte to v zlom. Nemajú to jednoducho v povahe a neuvedomujú si, že môžu iných svojim konaním zraniť. Strelci sú priateľskí a otvorení. Majú zmysel pre humor, ktorí iných priťahuje. Ľahko si dokážu získať priateľov a netrápi ich, ak nejakých stratia kvôli svojej netaktnosti. Budú predsa ďalší.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom