Znameniu zverokruhu Váhy prináleží vzdušný element. Dieťa v tomto znamení miluje harmóniu a všetko krásne. Vždy hľadajúc zrkadlo alebo jasný odraz samého seba. Malé Váhy majú totiž tendenciu hľadať svoju identitu očami druhých. Počas svojho detstva sa budú pozerať na ostatných, aby získali vedomosti o sebe, aby zistili, kto sú. Je to veľmi priateľské znamenie, ktoré sa bude všemožne usilovať, aby ste ho pochválili. Ak sa tak nestane, zmení svoje správanie na negatívne, aby na seba upriamilo pozornosť dospelého, ktorý si nevšimol to pozitívne v ňom.

Blízke priateľstvo znamená pre tieto deti veľa. Sú veľmi spoločenské. Potrebujú rozvíjať sebavedomie a silný pocit identity. Musia sa poučiť o dôležitosti dôvery a poctivosti vo všetkých ich vzájomných vzťahoch. Deti Váhy majú tendenciu porovnávať jednu vec s druhou. Keďže si už v útlom veku uvedomujú, že minca má dve strany, majú silný pocit spravodlivosti, ale môžu mať problémy pri rozhodovaní. Dajte vašim malým Váham veľa príležitostí na výber. Chváľte ich, keď sa dokážu rýchlo rozhodnúť.

Deti z v znamení Váh sú prirodzenými rozhodcami a často ostatných udobrujú. Neskôr z niektorých vyrastú právnici! Váhy sa narodili ako diplomati, ktorí využívajú svoj šarm. Pozor, majú tendenciu k lenivosti. Tieto deti sa potrebujú naučiť povedať „nie“ (skôr ako byť za každú cenu pekným v očiach iných). Už malé Váhy sú priťahované krásou a pokojom. Pred konfliktami radšej utekajú ako ich riešia. Napriek tomu môže váš príklad pomôcť vášmu dieťaťu, aby sa naučilo konfrontovať a zvládnuť aj nepríjemné situácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom