Horská dráha sa zasekla na vrchole, ľudia museli zliezť pešo

Horská dráha sa zasekla na vrchole, ľudia museli zliezť
Horská dráha sa zasekla na vrchole, ľudia museli zliezť z 26-metrovej výšky Foto: www.coneyislandfunguide.com

NEW YORK 30. maca (WEBNOVINY) – Vystrašení návštevníci zábavného parku v New Yorku zostali uväznení na horskej dráhe po tom, ako sa jeden z vagónov zasekol na vrchole atrakcie. Desiatky návštevníkov museli zo strmého vrcholu 26-metrovej konštrukcie zísť pešo.

Historická horská dráha sa pokazila hneď počas prvej jazdy tohtoročnej sezóny. Dráha Cyclone, ktorú tvorí drevená konštrukcia, funguje na poloostrove Coney Island v južnej časti New Yorku už 88 rokov. Desiatky ľudí sa aj tento rok v poslednú marcovú nedeľu zišli, aby oslávili sezónu v Luna Parku prvou jazdou. Po tom, ako sa vagóny vyšplhali na prvý vrchol dráhy, sa však jeden z nich zasekol.

„Sedel som v prvom vagóne, ako tom mám vo zvyku už roky. Stúpali sme nahor, keď sa jazda zrazu prerušila,“ uviedol 49-ročný návštevník parku Eric Knapp pre denník New York Times.

Návštevníci parku museli následne vystúpiť z vagónov a zliezť dolu po strmej konštrukcii. Pomáhali im pritom aj zamestnanci parku.

Zdroj: YouTube/WOWT 6 News

„Schádzanie nadol bolo strašidelné,“ uviedla 34-ročná Diana Elsener. „Bola som taká nadšená, keď sme sa dostali na prvý vrchol dráhy. Potom to s nami zrazu trhlo a zastavili sme. Hore bola veľká zima,“ dodala.

Počas poruchy, ktorú spôsobil „ojedinelý mechanický problém“, sa nikto nezranil. Návštevníkom parku ponúkli náhradné bezplatné jazdy, ktoré môžu využiť po spojazdnení horskej dráhy.

Zábavný park, ktorý dosiahol vrchol popularity začiatkom 20. storočia, sa už roky pýši svetoznámou drevenou horskou dráhou Cyclone. Porucha na nej nastala len v roku 2004, kedy žene počas jazdy odfúklo parochňu, ktorá sa následne zasekla v kolesách vagónov. Počas kurióznej nehody zostali ľudia na horskej dráhe zaseknutí polhodinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom