Horská záchranná služba pomáhala turistovi vo Vysokých Tatrách, ktorému prišlo nevoľno

VYSOKÉ TATRY
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš.

VYSOKÉ TATRY 7. apríla (WebNoviny.sk) – Horskú záchrannú službu v sobotu dopoludnia požiadal o pomoc turista slovenskej národnosti. Nachádzal sa v Chate pri Popradskom plese a pociťoval poruchy srdcového rytmu, čo mu spôsobovalo ťažkosti.

Ako informujú horskí záchranári na stránke hzs.sk, na pomoc mu odišli záchranári z Oblastného strediska Vysoké Tatry. Po príchode na miesto udalosti pacienta vyšetrili a poskytli mu neodkladnú prvú pomoc. Pomocou terénneho vozidla bol 38 – ročný turista transportovaný k Domu HZS v Starom Smokovci, kde bol odovzdaný privolanej posádke RLP na prevoz do nemocnice.

V sobotu popoludní požiadali horských záchranárov o pomoc pre 73 – ročného cyklistu, ktorý skolaboval pred reštauráciou Gader v ústí Gaderskej doliny. Do uvedenej oblasti boli vyslaní záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra a zároveň posádka rýchlej lekárskej pomoci z Martina. Cyklistovi slovenskej národnosti bola na mieste poskytnutá neodkladná prvá pomoc a následne ho posádka rýchlej lekárskej pomoci transportovala do nemocnice.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba