Horský priechod Donovaly je pre kamióny uzavretý, na Herlianskom sedle je päť centimetrov snehu

Donovaly, sneženie
Kamióny nad 10 metrov cez Donovaly neprejdu. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 2. decembra 11:44

Na horskom priechode Herlianske sedlo, ktorý spája Košice s Vranovom nad Topľou napadlo päť centimetrov snehu. Horské priechody sú však zjazdné, informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej stránke. Povrch ciest je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého, miestami utlačeného snehu do 3 cm.

Polícia z Banskobystrického kraja upozornila vo svojom profile na sociálnej sieti Facebook, že pre osobné motorové vozidlá sú Donovaly prejazdné, ale pre nákladnú dopravu nad 10 metrov sú uzavreté. Dopravné hliadky odstavujú kamióny pri Kolibe sv. Krištofa alebo ich odkláňajú na horský prechod Šturec, ktorý je pre všetky vozidlá prejazdný.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, okrem úsekov D1 Matejovce – Levoča a úsekov rýchlostných ciest v okolí Košíc, kde je na vozovkách vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 1 cm. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, na značnej časti územia pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého a miestami utlačeného snehu do 1 – 2 cm.

Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1.novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 12 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom