Horúčavy sužujú už takmer celé Slovensko, meteorológovia vydali aj výstrahy druhého stupňa

horúčavy, teplo
Deti sa osviežujú v bratislavskej fontáne. Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred vysokými teplotami v južných okresoch západného a východného Slovenska.

Výstraha druhého stupňa na štvrtok platí od 15:00 v okresoch Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Nové Zámky, Komárno, Trebišov, Michalovce a Sobrance.

Teplota vzduchu môže dosiahnuť 35 °C

Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a tvorbu požiarov. Teplota vzduchu je aj v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uviedol SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Teploty, výstrahy, SHMÚ
Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami je vydaná pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Výstraha druhého stupňa je označená oranžovou farbou. Foto: www.shmu.sk

Meteorológovia očakávajú, že horúčavy druhého stupňa budú na spomínanom území do 17:00. Najmä na severozápade Slovenska by horúčavy mohli sprevádzať búrky.

Výstrahy pred horúčavami sa rozšíria

Ako ďalej informuje SHMÚ, výstraha druhého stupňa pred horúčavami sa v piatok rozšíri aj o okresy Skalica, Senica, Malacky, Bratislava, Trnava, Nitra, Levice. Na východe Slovenska aj o okresy Košice okolie, Košice Mesto a Vranov nad Topľou.

Výstraha pred vysokými teplotami nie je v piatok vyhlásená iba v Žilinskom kraji. Vo zvyšných okresoch platí 1. stupeň meteorologickej výstrahy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav