Hoskinsová mala na olympiáde ťažký pád, skončila v nemocnici

Fotografie - Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - štvrtý deň
Austrálska dráhová cyklistka Melissa Hoskinsová opustila olympijský velodróm v Riu de Janeiro na nosidlách po ťažkom páde počas tréningu. Rio de Janeiro, 8. august 2016. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Austrálska dráhová cyklistka Melissa Hoskinsová opustila olympijský velodróm v Riu de Janeiro na nosidlách po ťažkom páde počas tréningu.

OH 2016

Hoskinsová, Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová, Amy Cureová a Annette Edmondsonová sa pripravovali na stíhacie preteky družstiev, všetky s výnimkou poslednej spomenutej skončili po kolízii vo vysokej rýchlosti na zemi.

Ankudinoffová, Bakerová a Cureová sa doudierané a oškreté postavili na nohy, ošetrili im zranenia. Hoskinsovej preventívne zafixovali chrbticu a odviezli ju do nemocnice na vyšetrenia, uviedla hovorkyňa Cycling Australia Gennie Sheerová.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Z nemocnice ju prepustili bez zlomenín

Medzičasom Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch. Vyšetrenia nepotvrdili podozrenie na zlomeniny a po niekoľkých hodinách už Hoskinsová bola späť v olympijskej dedine.

„Pamätám si z pádu všetko. Nemala som sa ako vyhnúť. Preletela som cez riadidlá a ťažko pristála na boku. Pre tých, čo sa pozerali, to musel byť pôsobivý pohľad. Nebola to žiadna promenáda, šliapali sme vo vysokej rýchlosti,“ povedala neskôr Hoskinsová. „Všetky sme v poriadku. Dotlčené, odreté, ale v poriadku,“ referovala o stave ostatných svojich kolegýň Edmondsonová.

Zastúpiť ju môžu štyri krajanky

Súťaž štvorčlenných družstiev sa začne utorňajšou kvalifikáciou. Majsterku sveta z vlaňajšieho šampionátu vo francúzskom Saint-Quentin-en-Yvelines Hoskinsovú môžu v prípade indispozície zastúpiť zvyšné štyri krajanky.

„Nestrácam optimizmus. Štyri roky driny nehodím za hlavu teraz, keď som tak blízko k cieľu. Našťastie sú tu ešte štyri silné dievčatá, ktoré môžu niesť vlajku ďalej, keby sa mne nedalo,“ dodala Hoskinsová.

Pred štyrmi rokmi v Londýne austrálska ženská zostava aj s Hoskinsovou obsadila štvrté miesto, v súboji o bronz podľahla Kanaďankám.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom