Hossa našiel fontánu mladosti, dcérky ho udržiavajú vo forme

Marián Hossa
Marián Hossa s dcérkou Zojou počas udeľovania pocty od vedenia Chicaga za 500 gólov v NHL. Foto: SITA/AP

CHICAGO 2. decembra (WebNoviny.sk) – Ani najproduktívnejší hráč uplynulého ročníka Patrick Kane, ani najlepší nováčik minulej sezóny Artemij Panarin, ale slovenský útočník Marián Hossa je v súčasnosti najobávanejším strelcom hokejového Chicaga. Kým v minulom ročníku NHL dosiahol iba 13 gólov v 64 zápasoch, v tomto ich už má na konte tucet po 24 vstúpeniach. Rovná tretina z nich navyše nesie prívlastok víťazný a presná štvrtina z jeho presných zásahov prišla v predĺžení – tak ako naposledy vo štvrtok v domácom dueli proti New Jersey (4:3).

„Patrick Kane vyviezol puk a na modrej mi ho prenechal. Snažil som sa ho podržať a vyhodnotiť možnosti, nič lepšie ako vystreliť cez cloniacich hráčov sa nejavilo. Nemyslím si, že gólman toho veľa videl. Nebola to tvrdá strela, ale snažil som sa ju len smerovať na bránku,“ skonštatoval podľa csnchicago.com Hossa po tom, čo si v druhej minúte predĺženia nakorčuľoval na os klziska a prekonal Coryho Schneidera.