Hossa získal veľkú poctu, je jedným z najlepších krídel NHL

Marián Hossa bodoval. Foto: SITA/AP

NEW YORK 27. júla (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Hossa z klubu Chicago Blackhawks je podľa portálu Yahoo! Sports piatym najlepším pravým krídelníkom v zámorskej hokejovej NHL.

Podľa autora článku je 36-ročný odchovanec Dukly Trenčín stelesnením všetkého, čo možno očakávať od hokejistu. Marián Hossa pritom nie je jediným Slovákom v 25-člennom rebríčku, na 14. mieste sa ocitol Marián Gáborík z Los Angeles Kings.

Rodený strelec, ktorý stále dokáže prekvapiť a ťaží zo skvelej spolupráce s Anžem Kopitarom. Jediným otáznikom v jeho prípade je jeho schopnosť vyhýbať sa zraneniam,“ napísal o ďalšom Trenčanovi autor príspevku Sam McCaig.

Lídrom hodnotenia je Hossov spoluhráč z Chicaga Američan Patrick Kane pred Coreym Perrym z Anaheimu, tretia pozícia patrí Rusovi Vladimirovi Tarasenkovi zo St. Louis. Pred slovenského hokejistu sa dostal aj český kanonier Jakub Voráček z Philadelphie. „Skvelé zručnosti, veľké srdce a dokonalý účes. Čo viac chcete?“ uvádza sa v článku na adresu Patricka Kana.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub VoráčekMarián GáboríkMarián HossaPatrick Kane