Hossove body Chicagu opäť nestačili

Hossa
Marián Hossa oslavuje gól so spoluhráčom Patrickom Kaneom Foto: SITA/AP

NEW YORK 5. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Hossa strelil v piatkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL gól po šikovnom nakorčuľovaní do ľavého kruhu a pridal asistenciu, ale jeho Chicago prehralo na ľade Tampy Bay 4:5 po predĺžení. Všetkých osem gólov v riadnom hracom čase padlo v prostrednej tretine.

Tampa viedla 1:0 i 2:1, ale aj prehrávala 2:4. Slovenský útočník vyrovnal v 27. min na 2:2, pripísal si svoj siedmy presný zásah v sezóne. O minútu neskôr asistoval pri góle Patricka Sharpa na 4:2 pre Chicago. Rozhodnutie priniesol v záverečnej minúte predĺženia skúsený Vincent Lecavalier. Svoj štvrtý kariérny hetrik dosiahol vo farbách „bleskov“ talentovaný Steven Stamkos, ktorý sa v tejto sezóne dostal už na hranicu deviatich gólov.

Zo Slovákov si prilepšil aj Andrej Sekera

Nenachádzam slov. Podarilo sa mi to proti vynikajúcemu tímu,“ povedal po zápase Stamkos. Mariánovi Hossovi sa proti Tampe výnimočne darí, keď proti tomuto súperovi v 52 dueloch zaznamenal spolu 57 kanadských bodov za 24 gólov a 33 asistencií.

Zo Slovákov si v piatok zlepšil štatistiky aj obranca Andrej Sekera z Buffala, ktorý sa prihrávkou podieľal na prvom góle v domácom zápase s Calgary, keď v 8. min pekne potiahol puk cez celé stredné pásmo. Napokon sa mohol radovať z tesného víťazstva 2:1.

„Prestrelka“ sa konala v Dallase, ktorý zdolal Colorado 7:6 po predĺžení. Tri góly zaznamenal hosťujúci útočník Matt Duchene, ktorý dosiahol premiérový hetrik v profilige. „Dnes sa mi hralo veľmi dobre a cítil som, že môžem pridať ešte ďalšie dva góly. Veľká škoda, že sme napokon prehrali. Ak by sme dokázali triumfovať čo i po predĺžení alebo v nájazdoch, bol by to pre mňa najlepší zápas v živote,“ uviedol 20-ročný Duchene

V piatok mali možnosť zasiahnuť do hry aj obaja slovenskí brankári, no napokon Peter Budaj aj Jaroslav Halák sledovali zápasy svojich tímov iba zo striedačiek.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Tampa Bay – Chicago 5:4 po predĺžení (0:0, 4:4, 0:0 – 1:0)

Góly: 21. Stamkos (R. Malone, M.-A. Bergeron), 25. B. Connolly (St. Louis, Lecavalier), 32. Stamkos (Purcell), 40. Stamkos (St. Louis, R. Malone), 65. Lecavalier (St. Louis, M.-A. Bergeron) – 22. Sharp (J. Toews, P. Kane), 27. HOSSA (P. Kane, Montador), 28. Carcillo, 28. Sharp (P. Kane, HOSSA).

Buffalo – Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. D. Stafford (D. Roy, SEKERA), 42. Gerbe (Gragnani) – 46. Tanguay (Bouwmeester, Stajan)

Ottawa – Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 42. Z. Smith (Condra, Kuba) – 34. E. Cole (Cammalleri, Desharnais), 37. A. Kosticyn (Eller).

Carolina – Washington 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Góly: 4. A. Stewart (Harrison, Skinner) – 22. Halpern (Knuble, Alzner), 23. Brouwer (Johansson, Eakin), 44. Carlson (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 51. Eakin (Siomin), 56. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Brouwer).

Dallas – Colorado 7:6 po predĺžení (0:2, 4:2, 2:2 – 1:0)

Góly: 26. L. Eriksson (Jamie Benn, Goligoski), 33. Souray (Jamie Benn, Burish), 36. Fiddler (Ryder, L. Eriksson), 38. Goligoski (Robidas, Ribeiro), 47. Nystrom (Dvořák, Fiddler), 56. Jamie Benn (Robidas, Ryder), 64. L.Eriksson (Robidas, Jamie Benn) – 6. McClement (Quincey), 13. Duchene (Kobasew, R. O’Reilly), 38. Duchene, 39. Paul Stastny (Duchene, R. Wilson), 42. Winnik (S. O’Brien, R. Wilson), 49. Duchene (E. Johnson, R. Wilson).

St. Louis – Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Oshie (Nichol, Polák), 22. Oshie (Sobotka, Backes), 46. Backes (Shattenkirk, Oshie) – 14. Burrows, 41. Kesler (Hamhuis, Edler).

Viac k osobe Andrej SekeraJamie BennJaroslav HalákMarián HossaNicklas BäckströmPaul StastnyPeter BudajSteven StamkosVincent Lecavalier