Hossu spájajú s Clintonovou, demokrati veria v kúzlo

Hillary clinton
Bývalá ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová Foto: SITA/AP

WASHINGTON 23. apríla (WEBNOVINY) – Nevšedným prirovnaním z hokejového Slovenska si v stĺpčeku o kandidátke na prezidentku USA Hillary Clintonovej pomohol Marc A. Thiessen z Washington Post. Autor tvrdí, že demokrati síce veria v „clintonovské“ kúzlo, ale zároveň varuje, že 67-ročná uchádzačka o funkciu z politického hľadiska nemá na svojho manžela Billa, prvého muža krajiny v rokoch 1993 – 2001.

„On je prirodzene očarujúci chlap, ktorý vie debatovať prakticky s kýmkoľvek. Hillary chýba prirodzená ľahkosť a politický talent jej muža. V hokejovej NHL je teraz v plnom prúde play-off, premýšľajte o tom takto: Jedným z najlepších hráčov v súťaži je Marián Hossa pôsobiaci v Hillaryninom rodisku Chicagu. Je superhviezdou. Má mladšieho brata, Marcela, ktorý odohral v NHL pár sezón, ale neprerazil a pôsobí v Európe. Rovnaké priezvisko, ale odlišný talent. Hillary Clintonová je Marcel Hossa Demokratickej strany. Demokrati stavajú prezidentské vízie na slávnom mene. A nemajú záložný plán,“ napísal Marc A. Thiessen.

Mladší zo súrodencov Hossovcov Marcel odohral v NHL 237 stretnutí v základnej časti za Montreal, New York Rangers a Phoenix, dal 31 gólov a navždy zostane v bratovom tieni, ktorý už dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár a patrí medzi najplatnejších hráčov aj vo veku 36 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hillary ClintonováMarcel HossaMarián Hossa