Hostia Plesu v opere dali chorým deťom vyše 230-tisíc eur

Ples v opere
Odovzdanie výťažku z plesu v opere

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Hostia 13. Plesu v opere, ktorý sa konal v sobotu 12. januára v priestoroch historickej budovy Slovenského národného divadla (SND), venovali Detskému kardiocentru v Bratislave rekordných 230 577 eur.

Táto suma prekonala mnohé očakávania, keďže vlani výťažok z podujatia neprekročil 200-tisíc eur. Peniaze budú použité na technické vybavenie operačných sál v novom pavilóne Detského kardiocentra, ktorý by mal do dvoch rokov vyrásť pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave.

Vnímam to ako prejav veľkosti osobností, ktoré ples dokáže na jeden výnimočný večer spojiť, a to nielen vysokým kultúrnym zážitkom, ale aj myšlienkou urobiť svet okolo nás lepším,“ uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová.

Zlý pocit mali len z anarchistov

Ples v opere odštartoval plesovú sezónu
Atmosféra pred historickou budovou Slovenského národného divadla pred začiatkom 13. Plesu v opere. Foto: SITA/Marián Peiger

Tá na štvrtkovom oficiálnom odovzdávaní šeku zástupcom Detského kardiocentra a jeho nadácie poznamenala, že po Plese v opere v nej stále prevládajú veľmi silné dojmy. Negatívne pocity mala z anarchistických skupín, ktoré proti podujatiu protestovali.

Hodnota vstupenky pre jeden pozvaný pár bola rovnako ako vlani 500 eur. Na plese sa zúčastnilo celkovo 301 párov, a tak základnou vyzbieranou sumou malo byť 150 500 eur. Hostia podujatia však darovali aj väčšie sumy, a tak sa napokon podarilo vyzbierať ďalších viac než 80-tisíc eur.

Veľmi si vážime, že sme už druhý raz mali možnosť získať pomoc, ktorú tak naliehavo potrebujeme. Sila Plesu v opere spočíva nielen vo výške príspevku, ktorý pre nás dokázal získať, ale aj v tom, že dokázal upriamiť pozornosť na naše problémy a posunúť ich riešenie významne vpred. Navyše, dáva nám aj morálnu silu. Vnímame ho ako vyjadrenie ocenenia každodennej snahy tímu lekárov, sestier a celého personálu Detského kardiocentra,“ vyjadrila sa k daru hostí správkyňa Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková.

Obrazom: Ples v Opere 2013 pomohol chorým deťom

Za vlaňajší výťažok kúpili pľúcny ventilátor

Ples v opere 2013
Zľava: Generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič, moderátorka večera Adriana Kučerová a primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik počas 13. Plesu v opere. Bratislava, 12. január 2013. Foto: Orange

V súčasnosti je Detské kardiocentrum situované v prenajatých priestoroch Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch, ktoré sú však kapacitne aj technicky poddimenzované. Práve na tieto problémy už vlani upozornil 12. Ples v opere, ktorého hostia finančne podporili toto zdravotnícke zariadenie zakúpením nevyhnutne dôležitých diagnostických prístrojov.

Z vlaňajšieho výťažku 199 562 eur si Detské kardiocentrum zakúpilo špeciálny pľúcny ventilátor so softvérovým vybavením a mobilný echoprístroj na ultrazvukové vyšetrenie srdca.

Obrazom: Dámy na Plese v opere zaujali skvostnými róbami

Sme presvedčení, že vďaka novým priestorom sa ešte viac zvýši úroveň poskytovanej zdravotníckej starostlivosti. Budeme môcť navýšiť kapacitu lôžok a tým pádom znížiť čakacie lehoty na potrebné zákroky. Rovnako sa zvýši komfort pre rodičov, ktorí často strávia s deťmi v nemocnici aj niekoľko mesiacov,“ povedal ešte v októbri na margo nového pavilónu Detského kardiocentra riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Cocherová
Firmy a inštitúcie Detské kardiocentrum