Hotel na Zobore spájaný s Bödörom idú rekonštruovať, peniaze získal od štátnej agentúry

Hotel zlaty klucik.jpg

NITRA 22. mája (WebNoviny.sk) – Hotel Zlatý Kľúčik na Zobore spájaný s Bödörovcami, ktorí majú kontakty so špičkami z vládneho Smeru-SD, idú rekonštruovať. Dotáciu mu odklepla Pôdohospodárska platobná agentúra.

Rekonštrukcia a dostavba hotela

V rámci rekonštrukcie sa má pristaviť konferenčná sála a Wellness. Medzi plánovanými investíciami sú aj spevnené plochy a parkovisko, areálová kanalizácia, vodovod, elektroinštalácia a osvetlenie.

Oznámenie o zahájení územného konania o umiestnení stavby na investičnú akciu „Rekonštrukcia a dostavba hotela“ zverejnilo mesto Nitra na úradnej tabuli.

M. Bödör je švagrom policajného prezidenta

Hotel je v médiách spájaný s Norbertom Bödörom, synom Miroslava Bödöra, ktorý je majiteľom strážnej firmy Bonul z Nitry. Bonul pravidelne získava lukratívne štátne zákazky.

Miroslav Bödör je švagrom policajného prezidenta Tibora Gašpara (nominant Smeru-SD) a chodieva na poľovačky s exministrom pôdohospodárstva Ľubomírom Jahnátkom (Smer-SD).

Majiteľom Zlatého Kľúčika je firma Horagro s.r.o., ktorej Pôdohospodárska platobná agentúra priklepla dotáciu z eurofondov 2,4 milióna eur aj krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016.

Pôdohospodárska platobná agentúra patrí pod ministerstvo pôdohospodárstva, ktorému v tom čase šéfoval Ľubomír Jahnátek zo Smeru-SD. Konateľom firmy Horagro s.r.o. je obecný poslanec z Babindola Mário Kúti (Smer-SD a Most-Híd).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír JahnátekNorbert Bödör
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SD