Hráč roka v SR bude známy koncom marca 2011

Futbal, lopta
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) – Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) rozhodol na svojom utorňajšom zasadnutí, že slávnostné vyhlásenie výsledkov 18. ročníka ankety Futbalista roka, ktorú organizuje denník Pravda v spolupráci so zväzom, bude 27. marca 2011. Toto ocenenie za rok 2009 získal Marek Hamšík, ktorý po dvojročnom kraľovaní vystriedal Martina Škrtela.

„Prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Karol Belaník dostal za úlohu predložiť na najbližšie zasadnutie VV SFZ návrh termínu a organizačného zabezpečenia Superpohára 2011 spojeného s vyhlásením ankety Jedenástka ročníka 2010/2011 a Futbalistka roka 2010,“ informoval agentúru SITA riaditeľ oddelenia komunikácie a PR SFZ Juraj Čurný, ktorý ďalej uviedol, že udeľovanie „Ceny fair play Ivana Chodáka“ sa uskutoční 25. februára v Dolnom Kubíne.

Výkonný výbor SFZ tiež schválil odmenu pre víťaza Slovenského pohára 2010/2011. Držiteľ trofeje zinkasuje 20-tisíc eur, zdolaný finalista polovicu. Finalisti vzídu z kvarteta corgoňligistov MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce, mužstiev, ktoré sa prebojovali do jarného semifinále. Vedenie zväzu odobrilo aj zorganizovanie stretnutia bývalých trénerov súčasných hráčov A-mužstva slovenskej reprezentácie v rámci kvalifikačného stretnutia o postup na majstrovstvá Európy 2012 Slovensko – Andorra, ktoré sa uskutoční v júni 2011.

Na základe návrhu Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) schválil VV SFZ udelenie strieborných odznakov SFZ Štefanovi Olšavskému, Ladislavovi Bindasovi, Vladimírovi Gavalierovi a Milanovi Varganinovi.

VV SFZ na svojom utorňajšom zasadnutí tiež schválil zloženie komisie pre výberové konanie na funkciu hlavného trénera reprezentácie SR do 21 rokov. Členmi komisie sú Ján Kováčik, Jozef Antošík, Jozef Vengloš, Vladimír Weiss st., Milan Lešický, Ladislav Borbély, Karol Belaník a generálny sekretár SFZ, ktorým je dočasne Milan Vojtek. Termín pre prihlásenie sa uchádzačov o post kouča SR „21“ je streda 22. decembra 2010.

VV SFZ schválil aj predsedov dvanástich odborných komisií SFZ – športovo technická: Ján Panák, komisia mládeže: Alexander Schmidt, trénersko-metodická: Ladislav Borbély, ekonomická: Igor Lichnovský, matričná: Jozef Žitník, komisia pre výstavbu štadiónov: Ladislav Lipták, licenčná: Juraj Obložinský, legislatívna: Jozef Malich, komisia rozhodcov: Dušan Krchňák, zdravotná: Pavel Malovič, disciplinárna: Štefan Kridla, odvolacia: Vincent Rechtorík. Mená predsedov zvyšných piatich odborných komisií by mal VV SFZ schváliť na svojom nasledujúcom zasadnutí, ktoré sa uskutoční 11. januára 2011.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ján KováčikJozef AntošíkJozef VenglošKarol BelaníkMilan LešickýVladimír WeissVladimír Weiss st.
    Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz