Hráči Dukly otočili zápas v poslednej minúte, v Tipsport lige aj triumf Žiliny

Tipsport liga
Zápas medzi HK Nitra a MHk 32 Lipt. Mikuláš v 42. kole Tipsport ligy, Nitra, 2. február 2018 Foto: SITA/Martin Havran

POPRAD 2. februára (WebNoviny.sk) – V hokejovej Tipsport lige sa v piatok odohralo päť zápasov, v kole s poradovým číslom 42. Hokejisti Detvy opäť nesklamali a potvrdili dobrú formu, úradujúca Banská Bystrica si poradila so Zvolenom až v nájazdoch.

Hokejisti Popradu na vlastnom ľade prekvapujúco podľahli hráčom Detvy 0:2. Nováčik sa ujal vedenia v druhej tretine zásluhou presilovkového zásahu Martina Chovana. Gólovú poistku pridal v záverečnej časti David Videlka.

Hostia predviedli ukážkovú efektivitu, keď im na triumf stačilo iba desať striel. Poprad pokračuje vo výsledkovej mizérii, keď prehral v piatom zápase po sebe, Detva uspela tretíkrát v rade.

Debut Milama, „barani“ vyhrali po nájazdoch

Úspešný debut v drese „Corgoňov“ zažil kanadský obranca Troy Milam, ktorý dosiahol gól aj asistenciu. Spolu s Mezeiom asistovali Paulovičovi, ktorý skóre otvoril už v 3. minúte. Milamov brat Jameson si pripísal jednu gólovú prihrávku, dvakrát asistovala ďalšia posila vicemajstra Cody Bradley.

Nitra bodovala v siedmom dueli po sebe, pritom šesťkrát triumfovala. Liptáci prehrali tretíkrát v sérii. HK Nitra si v divokom zápase poradila s MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:4.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Úradujúci majster Banská Bystrica na vlastnom ľade zdolal Zvolen 3:2 po predĺžení. Hrdinom domácich sa stal kanadský útočník Éric Faille. Tomu asistovali Skalický s Asselinom a hokejisti Zvolena inkasovali prvý gól v prvej minúte.

Faille v ôsmej sérii premenil rozhodujúci samostatný nájazd a rozhodol o výhre „baranov“. Bod za asistenciu si po príchode zo Slovana Bratislava pripísala nová tvár za tím Banskej Bystrice Pavol Skalický. Banská Bystrica je na čele ligovej tabuľky s náskokom bodu pred Nitrou.

Triumf Žiliny, Dukla rozhodla v poslednej minúte

Hráči Žiliny hostili klub Nových Zámkov. Prvá tretina sa niesla v bezgólovom duchu, v druhej časti hry strelil rozhodujúci gól Marcel Holovič. V záverečnom dejstve pridal v 53. minúte gól „vlkom“ Tomáš Pospíšil a o päť minúť neskôr strelil do bránky Zámčanov Patrik Rogoň. Hokejisti Žiliny doma zvíťazili nad hráčmi Nových Zámkov hladko 3:0.

Rozhodujúcim momentom boli posledné sekundy tretej tretiny. Domáca Dukla sa k životu prebrala až v závere a hostia prišli o zisk čo i len bodu v riadnom hracom čase. Tibor Varga v čase 58:42 min dostal domácich do vedenia a triumf Dukly pečatil 24 sekúnd pred koncom Peter Ölvecký. Kapitán Trenčína Branko Radivojevič, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy, zaznamenal gól aj asistenciu. Na striedačke Košíc mal obnovenú premiéru tréner Roman Šimíček, ktorý sa v koučingu „oceliarov“ rovnocenne pridal k Marcelovi Šimurdovi.

Tipsport liga 2017/2018 – 42. kolo

• piatok

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 32. Martin Chovan (Belluš), 52. Videlka (Ščurko, Murček)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Mlynarovič (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Lauff – Jobbágy, Kotrba, 793 divákov

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Fabian, Ježek, König – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Vašaš, Kundrik, Matej Paločko
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Andrasík, M. Surový, Piačka

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 1. Faille (Skalický, Asselin), 31. Mihálik (Bubela, Brittain), rozhodujúci sam. nájazd: Faille – 5. O. Steen (Ross, Obdržálek), 44. Drgoň (Ross, O. Steen)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Tvrdoň, Kacej, 2841 divákov

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, G. Gélinas, Trecapelli, Mihálik, J. Brejčák – Lamper, T. Surový, Bortňák – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Giľák
Zvolen: Macintyre – Zleňák, Ulrych, Ross, Drgoň, Jozef Kováčik, Ťavoda, Marcinek – Šišovský, Špirko, Puliš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Matis, Kytnár, Flick – Síkela, V. Fekiač, T. Török – Dubeň

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)
Góly: 3. Matej Paulovič (T. Milam, Mezei), 12. Mezei (H. Ručkay, M. Paulovič), 15. Marek Slovák (H. Ručkay, J. Milam), 28. T. Milam (Krištof), 39. Macík (Bradley, Rýgl), 44. M. Versteeg (Rýgl, J. Ručkay), 55. J. Ručkay (Macík, Bradley) – 25. Paukovček (Števuliak, Rudolf Huna), 46. J. Sukeľ (Paukovček), 58. Rudolf Huna, 59. Kriška
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Lokšík – Gegáň, Krajčík, 2820 divákov

Nitra: Lawson – T. Milam, J. Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Korím – H. Ručkay, Krištof, M. Paulovič – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – Macík, Bradley, J. Ručkay – Rzavský, J. Šiška, Csányi – Miroslav Pupák
Liptovský Mikuláš: Košarišťan (15. Hollý) – Moravčík, Gründling, M. Bača, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský – Rudolf Huna, Piatka, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Lištiak – Vybíral, Uhrík, Žiak

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 18. Radivojevič, 59. T. Varga (Sojčík, Frühauf), 60. Ölvecký (Radivojevič) – 16. Miklík (L. Nagy, Pacan)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Deveaux 5+DKZ za faul kolenom, Ölvecký (obaja Trenčín) za napadnutie rozhodcov, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák – Šefčík, Synek, 3280 divákov

Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Peter Sojčík, Sádecký, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Hecl – J. Švec, Pardavý, D. Hudec – Deveaux
Košice: Habal – Ovčačík, B. Kessel, Koch, Dudáš, Pulli, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Miklík – Jenčík, Hovorka, Spilar – Šoltés, Suja, Kafka – Š. Petráš, Boltun, Hričina – T. Klíma, Vrábeľ

MsHK Doxxbet Žilina – HC Nové Zámky 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 34. Holovič (Stupka, Konečný), 53. Pospíšil (Tvrdoň), 58. Rogoň (Dolinajec)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Snášel – Stanzel, Kollár, 802 divákov

Žilina: T. Tomek – Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – Stupka, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Rogoň, Ondruš, Dolinajec
Nové Zámky: Romančík – Husák, Salija, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma – Škoda, Š. Novotný, Hřebejk – Saulietis, Šimun, zbořil – R. Varga, L. Jurík, Fábry – Dominik Rehák, T. Šille, Lorraine