Hráči Realu Madrid zbierali vo Villarreale červené karty

Real Madrid
Jose Mourinho

VILLARREAL 22. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid hrali v stredajšom zápase 29. kola Primera División na pôde Villarrealu nerozhodne 1:1 a ich náskok na čele priebežnej tabuľky sa pred obhajcami titulu FC Barcelona znížil za dva hracie dni z desiatich na šesť bodov.

V spomenutom dueli videli diváci góly až v záverečnej polhodine, v 62. min otvoril skóre hosťujúci Cristiano Ronaldo, o dvadsať minút neskôr vyrovnal z priameho kopu Marcos Senna.

Zápas mal aj menej športovú vložku v podobe červených kariet pre hostí.

Prvým vylúčeným hráčom Realu Madrid bol v 85. minúte Sergio Ramos. Pre dvadsaťpäťročného zadáka, ktorý prestúpil do Madridu v roku 2005 z FC Sevilla a zatiaľ odohral za Real 221 zápasov v Primera División to už bola jedenásta červená karta.

Španiel sa tak stal novým negatívnym rekordérom vo svojom klube a býva v priemere vylúčený v každom dvadsiatom zápase.

Ramosovo vylúčenie však nebolo posledným v tomto zápase. O minútu neskôr odišiel pod sprchy Mesut Őzil. Po záverečnom hvizde bol dôrazne napomenutý Pepe a hlavný rozhodca vylúčil ešte aj hlavného trénera Madridčanov Josého Mourinha a jeho asistenta Ruia Fariu.

„Arbitri nás niekedy až príliš zraňujú, no nesmieme sa nechať znechutiť. Musíme mať hlavy hore a pokračovať v zodpovednej práci. Nepociťujeme žiaden zvýšený tlak, ktorékoľvek iné mužstvo by bolo rado na našom mieste,“ povedal obranca „bieleho baletu“ Marcelo.

Hráči FC Barcelona sa okrem ďalších prípadných zaváhaní svojich najväčších súperov zrejme spoliehajú aj na ďalšiu kapitolu vzájomných zápasov. „El Clásico“ je na programe 22. apríla v rámci 35. kola v metropole Katalánska.

Villarreal 1-1 Real Madrid – Highlights by goalsarena2012-3