Hráči Slovana dostali od Širokého jasný odkaz, je koniec

Juraj Široký
Prezident HC Slovan Bratislava Juraj Široký. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – Prezident hokejového Slovana Bratislava Juraj Široký na minulotýždňovom stretnutí s trojicou hráčov Ladislavom Nagyom, Milanom Bartovičom a Michalom Sersenom podľa denníka Plus jeden deň vniesol viac svetla do budúcnosti klubu.

Zdroj denníka tvrdí, že hokejisti dostali jasný odkaz: „Je koniec!“ Utorkový súboj s Jokeritom Helsinki by mal byť pre Slovan posledným v Kontinentálnej hokejovej lige. Zmeniť tento stav by mohol len nejaký mecenáš, ktorý by sa rozhodol investovať do Slovana.

Hráčom oznámili, kedy dlžné peniaze

Podľa zdroja denníka Plus jeden deň z prostredia vedenia klubu zároveň Juraj Široký hráčom otvorene povedal, kedy dostanú dlžné peniaze. Decembrové výplaty by mali nabehnúť na ich účty do konca apríla a zvyšné na základe splátkových kalendárov.

O odchode Slovana z KHL sa špekuluje už dlhšiu dobu. Dôvodom je najmä ekonomika, súťaž je nákladná, klub má finančné problémy, od KHL dostáva len minimálne prostriedky a je obmedzený marketingom, keď nemôže mať sponzora, ktorý je konkurentom partnera súťaže, aj keď ten ani nepôsobí na slovenskom trhu.

V akej súťaži by ste najradšej videli hrať HC Slovan budúci rok?

„Belasí“ skončia na poslednom mieste

Slovan vstúpil do KHL v ročníku 2012/2013, hneď v ňom postúpil jedinýkrát do play-off, v prvom kole prehral s Dinamom Moskva. V ďalších dvoch ročníkoch sa mu už nepodarilo zopakovať účasť vo vyraďovacej časti a v sezóne 2014/2015 skončí na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Vedenie klubu už v minulých týždňoch viackrát potvrdilo problémy, ale aj snahu zachrániť Kontinentálnu hokejovú ligu pre Bratislavu. Zároveň však začalo pracovať aj na ďalších alternatívach pre budúce sezóny. V hre je návrat Slovana do slovenskej Tipsport extraligy, prechod do českej najvyššej súťaže a spomína sa aj rakúska nadnárodná liga EBEL.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Široký
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava