Hranice medzi SR a ČR sú dnes neviditeľné, tvrdí Frešo

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 28. októbra (WebNoviny.sk) – V súčasnosti sú podľa predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša hranice medzi Českom a Slovenskom neviditeľnejšie ako v minulosti. Ako povedal pre agentúru SITA, vznik spoločného štátu Čechov, Slovákov, ale aj ďalších etník, dal Slovákom šancu na budovanie moderného politického národa. „Československá republika bola v medzivojnovom období ostrovom demokracie, slobody a rešpektovania práv občanov. Z tejto tradície čerpáme dodnes,“ uviedol Frešo.

Desaťročia spolužitia našich národov v jednom štátnom zväzku vytvorili podľa Freša nadštandardné rodinné a priateľské väzby. „Sme hrdí na všetkých, ktorí prispeli k pokojnému spolunažívaniu v jednom štátnom celku. I rozdelenie spoločného štátu v roku 1993, ktoré prebehlo mierovou a pokojnou cestou, vyzdvihlo úroveň vzájomného rešpektu a dodnes je dávané svetu za príklad,“ upozornil.

Výročie vzniku Československa, ku ktorému oficiálne došlo 28. októbra 1918, je v Slovenskej republike (SR) pamätným dňom. Tento rok si pripomíname 97. výročie vzniku Československa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana