V časopise .týždeň zaviedli totalitnú cenzúru, zaútočil Matovič a od Hríba dostal stopku

Igor Matovič, OĽaNO
Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Šéfredaktor časopisu .týždeň Štefan Hríb zaviedol vo svojom médiu „totalitnú cenzúru“ voči ľuďom, ktorí odmietajú „hrať jeho hru a nezobú mu z ruky“. Na sociálnej sieti na Hríba takto zaútočil líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič.

Ako píše spravodajský portál Denník S, spor medzi Matovičom a vedením časopisu .týždeň sa vyostril po Matovičovej kritike výberu osôb, ktoré ocenila prezidentka Zuzana Čaputová. Hríb následne rozhodol, že Matovič nedostane v jeho týždenníku priestor, kým sa neospravedlní, čo však predseda OĽaNO odmieta urobiť.

Peter Zajac si ocenenie nezaslúžil

Matovičovi sa nepáčil výber osobností ocenených hlavou štátu, pričom najviac kritizoval Petra Zajaca. Podľa Matoviča si ocenenie viac zaslúžil Milan Kňažko, ktorý je dodnes pre mnohých Slovákov jednou z najvýraznejších tvárí Nežnej revolúcie.

„Pre ľudí bude navždy hrdinom Novembra človek, ktorý najviac riskoval a dodával odvahu ľuďom po celom Slovensku – Milan Kňažko, a nie nejaký kukuričný partizán,“ reagoval Matovič na ocenenia.

Hríb bral od Haščáka špinavé peniaze

Po tomto vyjadrení nasledovala stopka v Hríbovom týždenníku, ktorá má trvať, až kým sa Matovič neospravedlní.

„Vyriekol nado mnou mediálnu fatvu – vraj v jeho vydavateľstve mi už nedajú žiadny priestor na akékoľvek moje vyjadrenie. V čase volebnej kampane tak zaviedol voči mne a nášmu hnutiu klasickú totalitnú cenzúru názorov,“ napísal Matovič na sociálnej sieti.

štefan hríb
Foto: SITA//Michal Burza

Hríba tiež obvinil z účelovej nenávisti voči nemu. Poukázal pritom na fakt, že .týždeň nikdy v histórii svojej existencie nestopol výstupy nikomu inému, ani vládnym politikom.

„Zaujímavé, že to neurobil Hríb Haščákovi po zverejnení spisu Gorila – miesto toho od neho potajomky (zatajil to členom redakcie) zobral 250-tisíc špinavých eur na podporu aktivít .týždňa,“ povedal.

Matovič tvrdí, že ho Hríb nenávidí, pretože odmietol hrať jeho hru. „Lebo som odmietol mu za úplatu – za ústretové články zobať z ruky,“ vyhlásil Matovič s tým, že Hríb ho cenzúrou neodradí od hovorenia pravdy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičŠtefan Hríb
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti