Hrivnák Klocová je poriadne rozčarovaná, Rio je ako cirkus

Lucia Hrivnák Klocová
Slovenská atlétka Lucia Hrivnák Klocová po skončení rozbehov žien na 800 m na letných OH 2016 v Riu de Janeiro. Foto: SITA/Martin Medňanský

RIO DE JANEIRO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Skúsenú slovenskú atlétku Luciu Hrivnák Klocovú síce trochu mrzela skutočnosť, že na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro nepostúpila na 800 m do semifinále, no omnoho viac bola rozčarovaná a sklamaná z podmienok, ktoré majú športovci na OH 2016.

OH 2016

Odkedy sme tu, tak nič nefunguje. Veci tu idú podľa toho, ako sa kto vyspí. Na oko je to pekné, ale ‚skutek-utek‘. Cítim sa ako na nejakých česko-slovenských pretekoch. Akurát je tu občas viac ľudí. Dnes bol štadión poloprázdny, čo ma dosť prekvapilo. Najmä organizačné veci okolo športovcov nefungujú tak, ako by mali. Všetko je to vyslovene proti športovcom, pomaly ako Cirkus Humberto,“ povedala v stredu po svojom olympijskom vystúpení 32-ročná Martinčanka.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 13. deň

Od stravy, cez ubytovanie až po tréningové podmienky je tu všetko zlé. Omnoho horšie ako na ME alebo na nejakom mítingu,“ pokračovala Klocová.

Po skúsenosti s atletikou na OH v Riu by Lucia Hrivnák Klocová najradšej na miestny Olympijský štadión čo najskôr zabudla, no ešte raz naň určite zavíta.

Budem povzbudzovať slovenských športovcov, ktorí majú svoje súťaže pred sebou, najmä Marcela Lomnického v piatkovom finále kladiva. To bude ešte jeden deň, keď prídem na tento štadión. Inak ho nechcem ani vidieť. Radšej pôjdem na rýchlostnú kanoistiku a ešte nikdy som nebola na horskej cyklistike, tak si to teraz konečne vychutnám a pôjdem si užiť Peťa Sagana,“ doplnila zverenkyňa Pavla Slouku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Hrivnák Klocová