Hrnčiar nebude výroky Fica o štátnom prevrate komentovať, podľa Galka by mali zasadnúť výbory

Andrej Hrnčiar
Poslanec Andrej Hrnčiar. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Názor poslanca Roberta Fica (Smer-SD) ani jeho vyjadrenia nie sú pre fungovanie vládnej koalície smerodajné.

Uviedol to v utorok počas rokovania branno-bezpečnostného výboru Národnej rady SR poslanec Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Vyjadrenia Fica pre české médium Echo 24 nechcel komentovať.

„Viete koľko koaličných poslancov má iný názor, ktorý sa mne nepáči? Nebudem komentovať výroky poslanca Fica, je to jeho videnia sveta a jeho vlastný subjektívny názor,“ opovedal Hrnčiar na otázku novinárov, či mu neprekážajú výroky Fica o štátnom prevrate financovanom zo zahraničia.

O vypočúvaní Za slušné Slovensko nevie

Hrnčiar zároveň povedal, že o vypočúvaní organizátorov protestných zhromaždení Za slušné Slovensko nemá žiadne informácie. „Neviem o tom, že niekto vypovedá na polícii,“ skonštatoval.

Podľa opozičného poslanca Ľubomíra Galka (SaS) sú medializované informácie natoľko závažné, že by k týmto otázkam mali zasadať mimoriadne parlamentné výbory.

„Pán Fico má evidentne k dispozícii informácie, ktoré v jeho rukách nemajú čo hľadať. Neviem vám povedať, aký postup zvolíme v tejto chvíli, či zvoláme mimoriadne výbory, alebo priamo mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR. Sú to však veľmi závažné informácie a je nutné ich preveriť,“ povedal Galko.

Predseda Smeru-SD Robert Fico naznačil pre české médium Echo24, že majú informácie o činnosti organizátorov protestov po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Dnes už vieme, že organizátori tých demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. My dobre vieme, kto sa s kým schádzal a akú úlohu v tej dobe zohrával. Všetko to pôjde von, až bude jasné, kto si objednal vraždu,“ povedal Fico.

Anonymné trestné oznámenie

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru. Ako v utorok informoval Denník N, vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“.

Na výsluchu už podľa denníka boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší.

„Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros,“ informuje denník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej HrnčiarGeorge SorosJuraj ŠeligaKarolína FarskáĽubomír GalkoRobert Fico