Hrnko je neodborník a klame, reagujú Galko a Grendel na jeho tvrdenia o vynášaní informácií

Grendel, Galko
Zľava: Gábor Grendel zo strany OĽaNO a Ľubomír Galko zo strany Sloboda a solidarita. Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Podľa opozičných poslancov Národnej rady SR je Anton Hrnko (SNS) nekompetentný a navyše klame. Uviedol to Gábor Grendel (OĽaNO) a Ľubomír Galko (SaS) v reakcii na piatkovú tlačovú konferenciu Antona Hrnka, na ktorej povedal, že opoziční poslanci vynášajú z parlamentných výborov utajované informácie.

Nekompetentný vedie dôležitý výbor

Hrnko chce preto zmeniť pravidlá tak, aby museli mať poslanci bezpečnostné previerky na stupeň tajné. Opoziční poslanci Hrnkove tvrdenia odmietajú a domnievajú sa, že nemá schopnosti na to, aby viedol výbor pre obranu a bezpečnosť.

„Pán Hrnko je nekompetentný a obávam sa, že nemá kapacitu na to prísť sám,“ povedal Galko. Podľa jeho slov predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Hrnko nevie rozlíšiť, čo sú utajované informácie.

„Žiaľ, nevie rozlíšiť, čo je a čo nie je utajovaná skutočnosť. Ale na Slovensku okupovanom Smerom-SD a SNS je to tak, že takýto neodborník a nekompetentný človek vedie dôležitý výbor, akým je ten pre obranu a bezpečnosť,“ doplnil Galko.

Na výbore nemal so sebou počítač

Podľa Gábora Grendela v piatok na tlačovej konferencii Hrnko klamal, keď spomenul práve jeho, že vynášal utajované skutočnosti a informoval o nich prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Facebook.

„Pán Hrnko klame. Či vedome, alebo omylom, ale klame. Na utajenom výbore ku kauze únos, o ktorom v piatok hovoril, ale ani na žiadnom inom výbore, som nemal so sebou počítač, nikto ma nevykázal a o ničom som neinformoval na svojom profile na sociálnej sieti počas rokovania výboru,“ povedal Grendel.

Anton Hrnko v piatok povedal, že by mali mať poslanci, ktorí sa oboznamujú s utajovanými skutočnosťami povinnú bezpečnostnú previerku. V súčasnosti sa totiž podľa Hrnka nedá žiadnym spôsobom potrestať, ak poslanci informujú verejnosť o rokovaniach jednotlivých výborov a prezradia im aj utajované informácie. Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť chce preto meniť legislatívu, respektíve Rokovací poriadok Národnej rady SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HrnkoGábor GrendelĽubomír Galko
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná strana