Hrobku Elvisa Presleyho nakoniec nevydražia

Hrobka elvis presley
Hrobku Elvisa Presleyho nakoniec nevydražia. Foto: ontheredcarpet.com
Keith richards
Foto: en.vogue.fr

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Hrobka, v ktorej ležalo telo legendárneho speváka Elvisa Presleyho predtým, ako ho pochovali v záhrade jeho sídla Graceland, nakoniec nebude na predaj.

Oznámil to losangeleský aukčný dom Julien’s Auctions, ktorý organizuje dražbu s názvom Športové legendy a hudobné ikony. Aukcia, ktorej najväčším lákadlom bola práve táto hrobka, sa koná cez víkend 23. a 24. júna.

Oznámenie prišlo po protestoch fanúšikov po celom svete, ktorí žiadajú, aby bola hrobka prístupná pre všetkých obdivovateľov hudobnej legendy.

Darren Julien zo spoločnosti Julien’s Auctions nakoniec súhlasil pod podmienkou, že cintorín Forest Hills v Memphise, kde sa hrobka nachádza, príde s riešením, ako uspokojiť fanúšikov a zároveň rešpektovať pamiatku Elvisa Presleyho.

Na tomto cintoríne bolo telo Kráľa rock’n’rollu dva mesiace, no po pokuse o krádež pozostatky presunuli do Gracelandu.

Zberatelia sa však môžu tešiť na potrhané tričko s nápisom Hell, ktoré mal na sebe gitarista Keith Richards na jednom z koncertov The Rolling Stones, šaty speváčky Amy Winehouse, ktoré mala oblečené vo videoklipe k jej hitu Rehab či pár topánok nosených basketbalistom Michaelom Jordanom s jeho podpisom.

Na predaj bude i oblečenie a ďalšie predmety patriace napríklad Davidovi Bowiemu či Johnovi Lennonovi. Športoví fanúšikovia môžu vlastniť okrem iného kapotu auta pretekára Tonyho Stewarta s jeho podpisom či oblečenie, ktoré mal na sebe cyklista Lance Armstrong na Tour de France 2003.

Elvis Aaron Presley sa narodil 8. januára 1935 v meste Tupelo v štáte Mississippi. Svoju kariéru odštartoval v roku 1954, keď sa stal jedným z prvých predstaviteľov žánru rockabilly, ktorý je zmesou country a rhytm and blues. Na svojom konte má 23 štúdiových albumov, jeho debutom bolo LP Elvis Presley (1956), posledný album je dvojnásobne platinová nahrávka Moody Blue (1977).

Je držiteľom štyroch ocenení Grammy, z ktorých jedno je za celoživotný prínos, a tiež je najpredávanejším sólovým interpretom v histórii populárnej hudby. Ako herec sa predstavil vo vyše tridsiatich filmoch, z ktorých väčšinu tvorili muzikály.

Hudobnú ikonu uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy (1986), Siene slávy rockabilly (1997), Siene slávy country hudby (1998) a Gospelovej siene slávy (2001). Elvis Presley zomrel 16. augusta 1977 po zlyhaní srdca vo veku 42 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy WinehouseElvis PresleyKeith RichardsLance Armstrong