Hromadná nehoda 40 áut zablokovala diaľnicu D5 v smere na Prahu, hlásia zranených (foto+video)

Nehoda, polícia
  • aktualizované 20. januára, 15:55

Hromadná nehoda desiatok vozidiel v Česku zablokovala diaľnicu D5 smerom na Prahu. Zrážka sa stala na zhruba 33. kilometri D5 smerom na Prahu, na úrovni obce Žebrák v okrese Beroun. Podľa stredočeských hasičov sa zrazilo 22 osobných a 14 nákladných vozidiel, informuje spravodajský portál TN.cz.

Polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že „havarované vozidlá sú ‚rozosiate‘ na zhruba 150-metrovom úseku diaľnice“, a dopravu odkláňajú.

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky, záchranári aktivovali traumaplán. Z miesta hlásia šesť zranených. „Jedna osoba bola ošetrená a ponechaná na mieste. Tri osoby s ľahkým zranením boli transportované pozemnou cestou do Nemocnice Hořovice a Fakultnej nemocnice Motol. Dve stredne ťažko zranené osoby boli letecky transportované do nemocnice v Motole,“ povedala hovorkyňa stredočeskej záchrannej služby Petra Homolová. Jedného z letecky transportovaných pacientov odovzdali zdravotníci do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe.

Hovorkyňa polície Vlasta Suchánková uviedla, že vplyv na situáciu mali určite zhoršené poveternostné podmienky, ale „príčiny boli určite aj ďalšie“. Vodičov vzhľadom na počasie vyzvala na opatrnosť na cestách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra HomolováVlasta Suchánková