Hrošovský bol bezproblémový a pre Plzeň urobil veľmi veľa, klub mu v odchode nechcel brániť

Patrik Hrošovský
Slovenský reprezentant Patrik Hrošovský v drese tímu FC Viktoria Plzeň. Foto: archívne, SITA/AP.

Generálny manažér českého futbalového klubu Viktoria Plzeň Adolf Šádek priznal, že v Štruncových sadoch nechceli slovenskému stredopoliarovi Patrikovi Hrošovskému brániť v odchode.

Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc pred niekoľkými dňami prestúpil do tímu belgického šampióna KRC Genk, do augusta však ešte pobudne v Plzni.

Neriešili žiadny ‚prúser‘

Patrik je úplne bezproblémový chlapec. Nikdy som s ním neriešil žiadny ‚prúser‘. S tými dobrými deťmi nemáte až toľko práce, keďže nie sú toľko na očiach. Aj keď za Plzeň nestrelil toľko gólov, koľko možno chcel, pre náš klub urobil veľmi veľa. Priznávam, že sme mu v odchode nemohli a ani nechceli brániť,“ povedal plzenský funkcionár pre Českú televíziu.

Ako Šádek potvrdil krátko po spečatení Hrošovského prestupu, jediné predkolo európskych pohárov, do ktorého Hrošovský s určitosťou nezasiahne, je prípadné play-off Ligy majstrov, nakoľko Genk sa predstaví v spomenutej skupinovej časti tejto súťaže.

V Plzni bol od roku 2009

Hrošovský je kmeňový hráč Viktorie Plzeň od roku 2009, v A-mužstve tohto klubu sa prvýkrát objavil o dva roky neskôr a následne zbieral skúsenosti na hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a Znojme. Od roku 2013 je stabilnou súčasťou kádra Plzne, za ktorú odohral dovedna 207 súťažných duelov a zaznamenal v nich 13 zásahov a 21 gólových prihrávok. Niekoľkokrát bol v zápasoch aj kapitánom plzenského tímu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik Hrošovský
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň