Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utečenci
Foto: SITA/AP
19. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Hrozí kríza v Grécku, ak Turecko nezastaví utečencov

BRUSEL 19. februára (WebNoviny.sk) – Európska únia dúfa, že Turecko zabráni prílevu rovnakého počtu migrantov do Grécka ako vlani. Pripravuje však plány na prichýlenie veľkého počtu ľudí, ktorí by mohli prísť, avšak už nemohli pokračovať v ceste ďalej do Nemecka, napísala agentúra Reuters.

EÚ pracuje s Aténami na ubytovaní utečencov v Grécku

Komisár EÚ pre migráciu, vnútorné záležitosti a občianstvo Dimitris Avramopulos pre Reuters vo štvrtok povedal, že nie je jasné, nakoľko by mohlo Turecko znížiť počty migrantov smerujúcich do Európy po tom, ako sa zlepší počasie. Súčasne s úsilím zabrániť zopakovaniu chaotického cestovania migrantov cez Balkán z vlaňajšieho leta podľa neho EÚ pracuje s Aténami na ubytovaní utečencov v Grécku.

“Pokiaľ naša dohoda o spolupráci, ktorú sme uzavreli s Tureckom, nezačne prinášať výsledky, situácia nebude vôbec jednoduchá. Prúdenie (migrantov) bude pokračovať,” povedal Avramopulos. “Preto sme už začali pracovať na plánovaní pre nepredvídané udalosti… Ak sa to stane, budeme postavení pred obrovskú humanitárnu krízu, a tomu musíme zabrániť.”

Všetci utečenci chcú ísť do Nemecka

Avramopulos, bývalý grécky minister zahraničných vecí, tiež uviedol, že Atény začínali spolupracovať s EÚ pri zvládaní prílevu migrantov len pomaly, v posledných týždňoch však dosiahli “pôsobivý” pokrok pri identifikácii a odoberaní odtlačkov prstov prichádzajúcich ľudí.

Práce na nových prijímacích centrách na pevnine podľa neho prebiehajú dobre rovnako ako prípravy Grécka na ubytovanie do 50 000 migrantov počas vybavovania ich žiadostí o azyl. “Všetci chcú ísť do Nemecka, to však nie je možné. Dvere sú otvorené pre všetkých, ktorí majú právo na medzinárodnú ochranu. Ale bude na systéme, aby im povedal, kam pôjdu,” dodal Avramopulos.

Komisár zdôraznil, že čas na zabránenie opätovnému chaosu sa kráti. “Počasie sa zlepší do konca marca. Takže je potrebné vyslať signál, že sa to musí urobiť v tomto krátkom období. Všetci – tretie krajiny, členské štáty, utečenci, migranti, pašeráci – musia pochopiť, že sme odhodlaní dostať celú situáciu pod úplnú kontrolu,”

Odporúčané články

Bulharská loď zachránila v Egejskom mori okolo 900 migrantov Utečenci sa budú registrovať na macedónsko-gréckej hranici

Témy

Diskusia

Iba naivka sa môže spoliehať na Turecko. NATO!!! PHÆTON Slovensko treba oslobodiť od bastardov z Penty, Siete a Denníka Neandertálcov! Rozširujte video všade kde môžete!!! Modrí boľševici pre svoju nedostatočnú mentálnu výbavu a neschopnosť logicky myslieť zase uverili bastardom, ktorí ich ťahajú za nos! Takže zase Penta a nie... PHÆTON Nočný útok fašistických bastardov na civilné obyvateľstvo v Gorlovke. Podle českých a západních médií se zřejmě na Ukrajině nic pozoruhodného neděje novarepublika.cz/2016/02/podle-ceskych-zapadnich-medii-se-zrejme.html Západná fašistická propaganda sa ozve až potom, keď domobrana opätuje útok a pozabíja zopár fašistov! To zase Rusi!... PHÆTON Hackerská skupina KyberBerkut oznámila, že Kyjevskí fašisti majú v pláne zmariť holandské referendum pre asociáciu uSSrajiny s EÚ.Ako dôkaz hackeri predstavili dokumenty v ktorých hlava služby zahraničnej rozviedky Banderie údajne žiada Porkyho o povolenie na podniknutie opatrení na zmarenie referenda.... PHÆTON Merkelovej návrh bezletovej zóny nad Sýriou je neprijateľný, reagoval Damask konzervativnyvyber.sk/merkelovej-navrh-bezletovej-zony-nad-syriou-je-neprijatelny-reagoval-damask/38028/ VIDEO: Česká televize překroutila záběry z demonstrace v Praze, odpor vůči islámu je v ČR asi sponzorovaný Kremlem, na Aeronetu jsme prý špičkoví odborníci na dezinformace! - Komunistické praktiky...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...