Huawei zrejme skončí s Androidom. Ponúkne vlastný operačný systém

Marketing 2375579_960_720.jpg

Ohľadom čínskej značky Huawei je v posledných dňoch poriadne rušno. Spoločnosť sa musí vysporiadať hlavne s tým, že po zákaze spolupráce s americkými firmami, vrátane Google, nebude môcť používať plnohodnotný Android. 

Šéf poľskej pobočky Huawei a Poliak zo spoločnosti Orange sú zatknutí. Dôvodom je podozrenie zo špionáže

Rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa spôsobila, že čínsky gigant Huawei bol pripísaný na čiernu listinu a odstrihnutý od spolupráce s Google. Vôbec to však nemusí byť také tragické, ako sa na prvý pohľad zdalo. Síce ešte pred pár rokmi Huawei tvrdil, že žiadnu náhradu za operačný systém Android nemá a ani ju neplánuje pripraviť. Na začiatku tohto roka sa však situácia zmenila a je zrejmé, že v prípade potreby by Huawei bol schopný Android nahradiť za vlastné riešenie – operačný systém Hongmeng. Nie je jasné, či ide iba o interný názov, no už sa začal používať aj v niektorých mobilných telefónoch.

Pre súčasných užívateľov Huawei je kľúčové, či pri prechode na vlastný operačný systém im ponúkne možnosť prechodu na ich vlastný operačný systém – prípadné bezpečnostné aktualizácie.

Agreement 2548138_960_720.jpg
https://pixabay.com/photos/agreement-brainstorming-coffee-2548138/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Huawei