Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Hubert J.E.
3. septembra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Hubert J.E. poskytne štipendium študentom vinárskej školy

BRATISLAVA 3. septembra (WBN/PR) – Spoločnosť Hubert J.E. predstavila memorandum o spolupráci so Strednou odbornou školou vinárskou – ovocinárskou v Modre, na základe ktorého poskytne „bublinkové štipendium“ štyrom vybraným študentom. Cieľom spolupráce je motivovať a podporiť vzdelávanie novej generácie mladých vinárov.

Výrobca obľúbených sektov Hubert sústredí svoj záujem nielen na výrobu kvalitných sektov, ale aj na podporu budúcich slovenských vinárov. „Osobne má veľmi teší, že spoločnosť Hubert J.E. bude formou „bublinkového štipendia“ od školského roku 2014/2015 podporovať vzdelávanie mladých študentov na Vinárskej škole v Modre. Radi by sme aj takýmto spôsobom podporili záujem študentov o tento študijný odbor,“ vyjadril sa Ing. Peter Krúpa, konateľ spoločnosti.

Okrem štipendia pre štyroch študentov umožní spoločnosť získať aj prvé pracovné skúsenosti – „Zároveň chceme umožniť vybraným študentom prax priamo vo vinárskej výrobe, aby získali praktické skúsenosti a profesionálne návyky. Veríme, že aj týmto spôsobom pomôžeme mladým ľuďom zodpovednejšie sa rozhodovať o svojom profesionálnom smerovaní a najlepším aj ponúknuť prvú prácu v najväčšej vinárskej spoločnosti na Slovensku,“ dodal Peter Krúpa.

Riaditeľ školy Mgr. Slavomír Zoch vo svojom príhovore privítal podporu študentov, ktorí sa intenzívne zaujímajú o odbor a „Bublinkové štipendium“ im umožní nerušene venovať sa štúdiu bez finančných problémov. „Memorandum o spolupráci bude reálne využité už 22. septembra 2014, kedy dvaja študenti absolvujú dvojtýždňovú prevádzkovú prax v spoločnosti Hubert J.E. v Seredi. Veríme, že konkrétna spolupráca bude pre všetky strany prospešná,“ vyjadril sa Slavomír Zoch.

Memorandum o spolupráci nie je tým jediným, čo majú spoločnosť Hubert J.E. a Stredná odborná škola vinárska – ovocinárska v Modre spoločné – škola oslávi v tomto školskom roku okrúhle 130. výročie od svojho založenia a Hubert J.E. čakajú v budúcom roku oslavy 190. výročia. Navyše, škola i spoločnosť boli založené v Bratislave.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.hubertsekt.sk.

Odporúčané články

Sedemnásty Hubert Cup priniesol množstvo inšpirácií Hubert J.E. podporí Denné centrum Pomocníček zo Serede

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...