Hudáček je hrdinom Slovana, rozhodol o výhre nad CSKA Moskva

Libor Hudáček
Libor Hudáček Foto: SITA/Diana Černáková

HERISAU 17. augusta (WEBNOVINY) – Libor Hudáček bol hrdinom hokejistov HC Slovan Bratislava v nedeľňajšom prípravnom dueli proti CSKA Moskva vo švajčiarskom Herisau, ktorý „belasí“ vďaka jeho gólu zo 64. min vyhrali 3:2 po predĺžení.

Už v treťom dueli za sebou dosiahol slovenský účastník KHL v riadnom hracom čase nerozhodný výsledok. Slovanisti pritom s ruským tímom prehrávali 0:2 po góloch Nikolaja Prochorkina a Francúza Stephana Da Costu.

Bratislavčanov vrátil do hry presný zásah Milana Bartoviča na konci druhej tretine. V 43. min vyrovnával český útočník Tomáš Netík. Ďalšie góly už do konca tretej dvadsaťminútovky diváci nevideli, a tak na rad prišlo predĺženie. V čase 63:51 zariadil cenné víťazstvo bratislavského Slovana v príprave odchovanec spišskonovoveského hokeja Libor Hudáček.

Zverenci Rostislava Čadu sa v príprave na nový ročník KHL najbližšie predstavia vo štvrtok 21. augusta na ľade účastníka Tipsport extraligy HC’05 Banská Bystrica. Ostrý vstup do sezóny absolvujú vo štvrtok 4. septembra o 19.00 h v Bratislave proti chorvátskemu Medveščaku Záhreb.

Výsledok – nedeľa:
CSKA Moskva (Rus.) – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 29. Prochorkin, 33. S. Da Costa (A. Radulov) – 39. Bartovič (Netík), 43. Netík, 64. L. Hudáček

Zostava Slovana: Backlund – Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš, V. Mihálik, J. Brejčák, Luža – Vondrka, V. Nedorost, L. Nagy – Bartovič, Bližňák, Murley – L. Hudáček, Surový, Netík – White, A. Šťastný, Lunter – Jeglič