Libor Hudáček po prehre s Nemeckom potvrdil starú „hokejovú“ pravdu a opísal góly súpera

MS v hokeji 2019: Slovensko - Nemecko
Brankár Marek Čiliak (vpravo) počas zápasu základnej A - skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji proti Nemecku. Košice, 15. máj 2019. Foto: SITA/Marek Lukáč.

KOŠICE 16. mája (WebNoviny.sk) – Útočník Libor Hudáček v stredajšom zápase MS v hokeji 2019 proti Nemecku poslal v druhej tretine počas presilovej hry slovenský tím do vedenia 2:1, ale na konci zápasu sa tešiť nemohol, lebo zverenci trénera Craiga Ramsayho prehrali 2:3.

Nemci výsledok otočili v samom závere duelu, keď sa presadili Markus Eisenschmid a 27 sekúnd pred záverečnou sirénou aj Leon Draisaitl. „Druhý gól tam Nemci krásne trafili, tretí padol po akcii, na ktorú Nemci čakali celý zápas a vyšlo im to v závere, keď sme s tým už nemohli nič urobiť,“ hodnotil Hudáček.

Slováci päťdesiatosem minút reálne živili šancu na trojbodový úspech, boli lepším tímom a súpera ‚prestrieľali‘ aj v pokusoch na bránku. Potvrdila sa tak stará pravda, či škôr fráza, že v hokeji sa hrá na góly. „Nehrá sa na šance či množstvo striel. Keď nedáme viac gólov ako súper, tak nezvíťazíme,“ doplnil Hudáček.

Slovenskí hokejisti si stredajšou prehrou skomplikovali situáciu v „košickej“ A-skupine a postup do štvrťfinále už nemajú vo vlastných rukách. V tabuľke majú stále iba tri body za víťazstvo nad Američanmi (4:1) a už ich čakajú iba tri zápasy – postupne vyzvú Francúzov, Britov a Dánov.