Hudec sa vracia k „baranom“ a bude asistentom trénera, k zmenám došlo aj v kádri

Michal Hudec
Michal Hudec v drese HC ’05 iClinic Banská. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko.

BANSKÁ BYSTRICA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Bývalý dlhoročný hokejový kapitán HC´05 iClinic Banská Bystrica Michal Hudec (39) sa dohodol s majstrovským tímom z uplynulého ročníka na spolupráci do konca sezóny 2018/2019. Tridsaťosemročný Hudec bude pôsobiť v pozícii druhého asistenta hlavného kouča Dana Cemana.

K návratu Hudeca sa pre klubový web vyjadril aj riaditeľ klubu Michal Longauer. „Už v lete sme s Michalom boli v spojení, ale z jeho rodinných dôvodov sa naša spolupráca nepodarila zrealizovať. My sme mali od začiatku taký plán, že s Danom budú pracovať dvaja slovenskí asistenti, a preto sme radi, že sme s ´Hudym´ našli spoločnú cestu. Veríme, že Michal má čo dať našej organizácii. Zároveň aj on pri skúsenom trénerovi, tak ako v minulosti Vlado Országh pri Milanovi Stašovi, môže odštartovať úspešnú trénerskú kariéru.“

V kádri „baranov“ došlo aj k ďalším zmenám. Na hosťovanie do Liptovského Mikuláša odchádza Oliver Košecký a do Detvy smeruje Matej Giľák. „Obidvaja sú to mladí perspektívni hráči, ktorí potrebujú pre rozvoj ich kariéry hrať čo najviac, ale dostatočný priestor na ľade si u nás, žiaľ, nevybojovali. Olivera sme zatiaľ pustili na hosťovanie do konca prestupového obdobia, Matej by sa mal v drese Detvy predstaviť v najbližších troch kolách a potom sa uvidí,“ okomentoval zmeny v mužstve Longauer.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan CemanMichal Hudec
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská Bystrica