Hudobníci rušia koncerty v Severnej Karolíne pre LGBT zákon

Duhovy gayovia
ilustračné foto Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Americká speváčka a herečka Demi Lovato a spevák Nick Jonas zrušili koncerty v Severnej Karolíne pre zákon obmedzujúci LGBT komunitu. Dvojica sa mala predstaviť v rámci spoločného turné 30. júna v meste Charlotte a 2. júla v meste Raleigh.

„Jedným z našich cieľov pre turné je vytvoriť atmosféru, kde sa každý účastník cíti rovnocenný, prijatý taký, aký je. Diskriminačný zákon Severnej Karolíny je extrémnym sklamaním. Komunite LGBT uberá niektoré zo základných práv a ochranu. Nedovolíme, aby nás zastavil v práci na vytvorení rovnosti a pochopenia. Uvedomujeme si, že zrušenie týchto koncertov sklame našich fanúšikov. No veríme, že budete stáť s nami proti tomuto nenávistnému zákonu,“ zdôvodnili interpreti svoje rozhodnutie prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Pre obmedzovanie LGBT komunity v Severnej Karolíne už svoje vystúpenia zrušili aj americký spevák a hudobník Bruce Springsteen, niekdajší bubeník legendárnych The Beatles Ringo Starr, kapely Boston a Pearl Jam či zoskupenie Cirque du Soleil.

Dvadsaťtriročná

Demetria Devonne „Demi“ Lovato

sa preslávila účinkovaním vo filmoch Camp Rock (2008), Ako chrániť princezné (2009) či Camp Rock 2 (2010). Ako speváčka vydala albumy Don’t Forget (2008), Here We Go Again (2009), Unbroken (2011), Demi (2013) a Confident (2015), pričom s druhým menovaným dobyla americký rebríček Billboard 200. V rokoch 2012 a 2013 pôsobila ako porotkyňa v americkej verzii súťaže The X Factor. Objavila sa tiež v piatej sezóne seriálu Glee (2009 – 2015). Od októbra 2010 do konca januára 2011 podstúpila liečenie pre bulímiu, bipolárnu afektívnu poruchu a sebapoškodzovanie, pričom o svojich problémoch v rámci pomoci mladým otvorene hovorí. V marci si prevzala cenu organizácie GLAAD za zviditeľňovanie a zvyšovanie pochopenia homosexuálnych, bisexuálnych a transrodových ľudí.

Dvadsaťtriročný

Nicholas Jerry Jonas

sa preslávil pôsobením v zoskupení Jonas Brothers, ktorého členmi boli aj jeho bratia Kevin a Joe. Spolu nahrali štyri štúdiové albumy It’s About Time (2006), Jonas Brothers (2007), A Little Bit Longer (2008) a Lines, Vines And Trying Times (2009). V roku 2013 však formácia oznámila koniec činnosti a Nick Jonas sa rozhodol pokračovať v sólovej kariére, ktorú odštartoval štúdiovkou Nicholas Jonas (2005). V roku 2010 vydal s formáciou The Administration album Who I Am. Predvlani ponúkol druhý sólový počin s názvom Nick Jonas a v júni uvedie na trh tretiu štúdiovku s názvom Last Year Was Complicated. Venuje sa aj herectvu. Účinkuje napríklad v seriáli Kingdom (2014).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.hollywoodreporter.com a www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruce SpringsteenDemi LovatoRingo Starr