Hudobný svet smúti za Georgeom Marinom, podľahol rakovine

George Marino
George Marino Foto: mugen-nutyme.com

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Zomrel legendárny zvukový technik George Marino, ktorý spolupracoval s interpretmi ako Stevie Wonder, Metallica, Whitney Houston či Arcade Fire.

Trojnásobný držiteľ najprestížnejšieho hudobného ocenenia Grammy v pondelok prehral rok trvajúci boj s rakovinou pľúc. „Sterling Sound, hudobný priemysel ako aj ďalší utrpeli obrovskú stratu. Slová nedokážu vyjadriť zármutok, ktorý cítime. George bol pre nás ako člen rodiny, všetkým nám veľmi chýba,“ uviedli zástupcovia Marinovho domovského štúdia v oficiálnom vyhlásení.

Odpočívaj v pokoji, George Marino, budeš nám veľmi chýbať,“ napísal na Twitter gitarista Joe Satriani.

Zvukový technik svetovej triedy a priateľ, George Marino, zomrel. Bude nám veľmi chýbať. Bol najlepší. Odpočívaj v pokoji,“ uviedol bývalý gitarista Guns N‘ Roses Slash.

Hviezdny zvukový technik pracoval na množstve slávnych albumov, okrem iných má na svojom konte Highway to Hell (1979) od AC/DC, Slippery When Wet (1989) kapely Bon Jovi, eponymný album Metallicy z roku 1991, A Rush of Blood to the Head (2002) od Coldplay, Whitney (1987) od zosnulej speváčky Whitney Houston alebo nahrávku The Suburbs (2010) od Arcade Fire.

Informácie zverejnila webstránka www.hollywoodreporter.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bon JoviStevie WonderWhitney Houston