Hugh Jackman si zahrá vo filme o apoštolovi Pavlovi

Hugh Jackman
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) – Austrálsky herec Hugh Jackman sa predstaví v pripravovanom filme spoločnosti Warner Bros. o apoštolovi Pavlovi. Informoval o tom portál Deadline, podľa ktorého by sa mal 46-ročný rodák zo Sydney ukázať v hlavnej úlohe. Jackman sa bude podieľať aj na produkcii. Ďalšími producentmi budú Matt Damon, Ben Affleck, Jennifer Todd a Chris Clarke. Na scenári v súčasnosti pracuje Matt Cook.

Svätý Pavol, známy aj pod menom Saul z Tarzu, vyrastal ako farizej a bol horlivým prenasledovateľom prvých kresťanov. Keď sa však vybral do Damasku, aby zatkol niekoľkých z nich, zjavil sa mu Boh a na niekoľko dní oslepol. Rozhodol sa prijať kresťanstvo, ktoré neskôr začal aj hlásať. Cestoval po svete, kázal a zakladal kostoly. Počas života ho viackrát väznili. Zomrel v Ríme, kde je aj pochovaný.

Hugh Jackman

sa stal slávnym vďaka stvárneniu komiksového hrdinu Wolverina zo série filmov o mutantoch X-Men (2000, 2003, 2006, 2014). Túto úlohu si zopakoval aj v samostatných snímkach o jeho hrdinovi X-Men Origins: Wolverine (2009) a Wolverine (2013), pričom tak urobí aj v pripravovanom treťom filme. Jeho názov zatiaľ nie je známy, do amerických kín by ho však mali uviesť 3. marca 2017. V súčasnosti pripravujú aj snímku X-Men: Apocalypse, ktorá by sa mala dostať do amerických kín 27. mája 2016. Či si v nej zahrá aj Jackman, však zatiaľ nie je jasné.

Jackman sa okrem toho predstavil aj vo filmoch Swordfish: Operácia Hacker (2001), Van Helsing (2004), Fontána (2006), Dokonalý trik (2006), Austrália (2008), Real Steel: Oceľová päsť (2011), Zmiznutie (2013), Mládeži neprístupné (2013) alebo v romantickej komédii Kate a Leopold (2001), za výkon v ktorej ho prvý raz nominovali na Zlatý glóbus. Ten získal až za stvárnenie Jeana Valjeana vo filmovom muzikáli Bedári (2012), pričom za túto rolu ho nominovali aj na Oscara. Herec, ktorý je tiež zdatným spevákom a tanečníkom, bol v roku 2009 moderátorom 81. ročníka udeľovania Oscarov. Americký týždenník People ho v roku 2008 vyhlásil za najpríťažlivejšieho muža na svete.

Informácie pochádzajú z webstránky deadline.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ben AffleckHugh JackmanMatt Damon