Hurajt bude v Osle štartovať s hromadným štartom

Bez názvu
Slovenský reprezentant Pavol Hurajt Foto: SITA/Dušan Hein

OSLO 19. marca (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt sa vďaka svojim výsledkom v rýchlostných a stíhacích pretekoch v rámci 9. kola Svetového pohára v nórskom Holmenkollene kvalifikoval do záverečných nedeľných pretekov s hromadným štartom.

Tridsaťtriročný rodák z Popradu obsadil vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km pätnáste miesto, v sobotnej stíhačke na 12,5 km skončil štrnásty.

Podľa pravidiel, ktoré platia od začiatku tejto sezóny, v pretekoch s hromadným štartom má právo nastúpiť prvých 25 pretekárov celkovej klasifikácie a ďalších 5 s najvyšším bodovým ziskom mimo elitnej dvadsaťpäťky z toho kola, v ktorom sú tieto preteky. Hurajt nazbieral v Holmenkollene 53 bodov, v hodnotení pretekárov mimo elitnej dvadsaťpäťky bolo z toho tretie miesto. Na trať teda pôjde so štartovým číslom 28. Je prvým a už zostane aj jediným Slovákom, ktorému sa v aktuálnej sezóne podarilo kvalifikovať do pretekov s hromadným štartom. V konečnom poradí SP sa posunie minimálne o dve priečky vyššie než je teraz, na 49. miesto.

Poradie pretekárov mimo elitnej 25-ky podľa bodového zisku v 9. kole:

1. (celkovo 35. miesto) Sergij Semjonov (Ukr.) 56 bodov, 2. (67.) Florian Graf (Nem.) 56, 3. (51.) Pavol Hurajt (SR) 53, 4. (46.) Alexander Wolf (Nem.) 50, 5. (43.) Tobias Eberhard (Rak.) 49

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Hurajt