Hurajt medzi absolútnou elitou

Hurajt
Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

ANTERSELVA 21. januára (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt sa v pravú chvíľu vracia na pozície, ktoré mu patrili pred šiestimi rokmi. Vtedy sa dvakrát dostal v pretekoch Svetového pohára na stupne víťazov, raz skončil štvrtý. Vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km v rámci 6. kola bojov o krištáľový glóbus v aktuálnej olympijskej sezóne opäť siahal po medailovom stupienku, konečné piate miesto je však vynikajúce a je to jeho štvrtý najlepší výsledok v kariére. „Som šťastný a veľmi spokojný,“ začal svoje hodnotenie pretekov pre agentúru SITA momentálne najlepší slovenský biatlonista.

Preteky v Anterselve sú špecifické najmä svojou nadmorskou výškou. „Bolo to naozaj veľmi ťažké. Nadmorská výška je však pre všetkých rovnaká, to nie je dôvod na vyhováranie sa. Kto ale dnes chcel čo len pomýšľať na dobrý výsledok, musel dobre zastrieľať. A to bolo naozaj komplikované. Vietor sa krútil, raz fúkal z jednej, raz zase z druhej strany. Ušli mi dva výstrely, najmä ten posledný na streľbe v stoji ma mrzí, pretože to bolo veľmi tesné,“ pokračoval čoskoro 32-ročný (nar. 4. februára 1978) rodák z Popradu.

Prvú streľbu v ľahu zvládol bezchybne, na druhej a tretej položke (v stoji a v ľahu) raz mieril mimo. Na záver na štvrtej streľbe opäť všetkých päť výstrelov namieril presne do čierneho. „Zdá sa, že streleckú formu si udržiavam na stabilne kvalitnej úrovni. Teší ma, že cítim nárast bežeckej formy. Smerom k blížiacej sa olympiáde je to pozitívne,“ dodal Pavol Hurajt.

Na trati sa stretol s Francúzom Martinom Fourcadom a chvíľu sa spoločne ťahali. „Myslím si, že nám to pomohlo obom. Už v štafete minulý týždeň v Ruhpoldingu sme si takto pomohli s Nórom Hanevoldom. Ja som však potom zlomil paličku a on mi ušiel. Vtedy som si uvedomil, že naozaj som na tom bežecky dobre. Teraz som to sám sebe potvrdil, nemal som žiadne problémy,“ pochvaľoval si pretekár, ktorý prešiel po Novom roku z KB Osrblie do banskobystrickej Dukly. „A nesmiem zabudnúť na technikov, ktorí mi pripravovali lyže. Urobili to perfektne,“ zakončil pre SITA Pavol Hurajt.

Do celkovej klasifikácie Svetového pohára si pripísal 40 bodov a polepšil si svoje postavenie o 13 priečok – poskočil z 52. na 39. miesto. V hodnotení vytrvalostných pretekov mu patrí výborná ôsma pozícia. Najbližšie sa predstaví v sobotu v rýchlostných pretekoch na 10 km.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Hurajt