Hurajtova stávka a cukríky pre Jeliseja (VIDEO)

Pavol Hurajt a Anastasia Kuzminová
Pavol Hurajt a Anastasia Kuzminová Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

VANCOUVER 22. februára (WEBNOVINY) – Biatlonista Pavol Hurajt vyhral okrem bronzovej medaily vo Whistleri aj jednu zaujímavú stávku viažucu sa práve k zisku cenného kovu z pretekov s hromadným štartom. Hurajt priznal, že po skončení kariéry by si chcel v rodnej Štrbe postaviť nejakú kolibku, ktorú by prevádzkoval ako reštauračné zariadenie. S jedným z biatlonových servismanov Dušanom Otčenášom sa stavil, že ak získa na olympijských hrách medailu, základy na ňu mu vykope on.

„Samozrejme, že som vyhral. O základy mám teda postarané. Kúpim mu dva krompáče, možno zvládne kopať aj s dvoma rukami. Ja budem medzitým sedieť na kameni,“ prehodil v dobrej nálade Hurajt.

Zaujímavú skúsenosť v súvislosti s kolotočom, ktorý sa okolo nej po zisku dvoch medailí rozkrútil, má aj Anastasia Kuzminová. Jej synček Jelisej sa v Banskej Bystrici na sídlisku Sásová, kde bývajú, stal malou detskou celebritou.

„Vždy, keď sa idú prejsť po vonku so starým otcom, ľudia ich pristavujú a okrem gratulačných slov zvyknú ponúknuť malému aj nejaké cukríky. Trochu sa začínam obávať, aby mal malý po mojom návrate na Slovensko ešte v poriadku zuby,“ nechala sa počuť starostlivá mamička Kuzminová.

Sympatická biatlonistka uviedla na pravú mieru aj niektoré informácie médií, ako veľmi jej pomáha prítomnosť jej manžela Daniela vo Whistleri. „Sme spolu na bunke, čo je veľmi dobré, ale určite môžem povedať, že nezaspávame spolu, lebo máme oddelené postele. Daniel je na olympiáde najmä ako tréner, ktorý sa stará o moju fyzickú prípravu. Myslím si, že sa stará dobre, veď moje bežecké výkony v stope boli lepšie ako na strelnici. Streľba je záležitosťou hlavy, to sa niekedy nedá nacvičiť,“ vysvetlila Kuzminová.

SITA – od vyslaného redaktora Daniela Šargu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováPavol Hurajt