Hurikán Irma môže byť pre Floridu zničujúci, úrady nariadili evakuáciu

Hurikán Irma
Hurikán Irma spôsobil rozsiahle škody v Karibiku a vyžiadal si najmenej sedem obetí. Malý ostrov Barbuda je "takmer neobývateľný", zatiaľ čo Svätý Martin je podľa úradov skoro úplne zničený. Foto: SITA/AP.

MIAMI 8. septembra (WebNoviny.sk) – Hurikán Irma „zdevastuje“ buď Floridu, alebo susedné americké štáty. V piatok o tom informoval šéf amerického Federálneho úradu pre riešenie krízových situácií Brock Long. Podľa jeho slov budú časti Floridy bez elektriny celé dni a viac než 100-tisíc osôb by mohlo potrebovať dočasný náhradný prístrešok.

Úrady na ostrove Svätý Martin medzičasom informujú o veľkom rabovaní. Irma už spôsobila naprieč Karibikom škody, ktoré zasiahli najmenej 1,2 milióna ľudí. Hoci už oslabla na hurikán štvrtej kategórie, podľa odborníkov stále ostáva „mimoriadne nebezpečná“. Cez víkend by ju mal sprevádzať vietor s rýchlosťou 270 kilometrov za hodinu, uvádzajú meteorológovia.

Počet obetí sa medzičasom zvýšil na 14, desiatky ďalších osôb utrpeli zranenia. Úrady na Floride z obáv pred blížiacim sa prírodným živlom už nariadili evakuáciu viac ako 500-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom