Hurikán Maria zasiahne ostrovy zničené hurikánom Irma

Hurricane Irma
Foto: Paul Chiasson/The Canadian Press via AP.

SANTO DOMINGO 18. septembra (WebNoviny.sk) – Tropická búrka Maria zosilnela na hurikán a smeruje k Záveterným ostrovom v Karibskom mori, ktoré sa spamätávajú z následkov ničivého hurikánu Irma.

Meteorológovia vydali varovanie pre ostrovy Guadeloupe, Dominika, Svätý Krištof a Nevis, Montserrat, Svätý Bartolomej a tiež štát Antigua a Barbuda. Hurikán sa nachádza približne 165 kilometrov severovýchodne od Barbadosu, dosahuje maximálnu rýchlosť vetra 140 kilometrov za hodinu a smeruje na severozápad rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu.

Po zasiahnutí Záveterných ostrovov bude pokračovať smerom k Portoriku, Dominikánskej republike a Haiti. Podľa Amerického národného centra pre hurikány búrka ešte zosilnie a prinesie so sebou 15 až 30 centimetrov zrážok. Ostrovy by mala zasiahnuť v pondelok v noci.

Hurikán Jose, ktorý sa sformoval pri východnom pobreží USA, dosahuje maximálnu rýchlosť vetra 150 kilometrov za hodinu. Meteorológovia varujú, že môže spôsobiť nebezpečné vlny, očakávajú však jeho zoslabnutie. Mal by sa vyhnúť americkému pobrežiu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom